Dyes. Aj obaly na telefóny môžu byť jedinečné.

Dyes.sk je nový česko-slovenský portál, ktorý dáva priestor všetkým umelcom, fotografom a dizajnérom prezentovať seba, svoju tvorbu a zároveň si niečo zarobiť.

„My chceme predávať umenie.“ hovorí Dávid Gál, spoluzakladateľ spoločnosti.

Dyes je rozvíjajúca sa značka, ktorú pred pár rokmi založila partia chalanov v rámci školského projektu na gymnáziu. Po vtedajšom úspechu sa po dlhšej pauze rozhodli s ňou pokračovať. Pod touto značkou sa rozhodli vytvárať obaly a polepy na telefóny a tablety. Unikátnosťou tohto projektu je, že každý dizajn na obaloch je jedinečný a vytvorený dizajnérmi zo Slovenska a Čiech. Pre mnohých umelcov je Dyes možnosť ako zviditeľniť seba, svoju prácu a vytvoriť niečo skutočné.

Problémom obchodov, ktoré takéto obaly ponúkajú, je, že skoro všetky ponúkajú obaly kúpené z Číny so stále rovnakými a tuctovými motívmi. My chceme predávať umenie.“ hovorí Dávid Gál, spoluzakladateľ spoločnosti.

Spoločnosť združuje nielen maliarov a grafikov ale aj fotografov, spolupracuje so strednými školami (napr. SUŠ v Košiciach), s vysokými školami a rôznymi ateliérmi. Stále hľadajú nových kreatívnych ľudí, ktorí majú záujem sa takto prezentovať. Ak máš záujem niečo podobné vytvoriť, dvere sú otvorené.
Systém ako na to je veľmi jednoduchý. Jediné čo musíš na začiatku urobiť je zaregistrovať sa v sekcii Dyes.Family. Ak prejdeš celou registráciou, bude ti zaslaná zmluva o spolupráci, ktorá chráni teba, tvoje diela, a tvoje zárobky.

fb promo

Pri každej objednávke dostane zákazník aj vizitku so stručným životopisom autora, od ktorého si dizajn obalu kúpil. Zákazník tak dostane nie len produkt, za ktorý si zaplatil, ale aj príbeh autora, ktorý tento dizajn navrhol a vytvoril. Na portáli má každý dizajnér priestor vyplniť si svoje základné údaje, ako aj odkazy na Behance či DeviantArt. Kupujúci bude v blízkej dobe môcť na stránke zanechať „sprepitné“ autorovi, ktoré putuje priamo jemu navyše, ku sadzbe za dizajn.

Základnými produktmi, na ktoré sa dizajny aplikujú sú nálepky (Skin), plastové kryty (Basic a Premium) a v posledných dňoch dokončujú vývoj krytov z dreva. Ku obalom na mobilné telefóny plánuje Dyes postupne pridávať iné produkty a do budúcna plánujú predaj aj v partnerských kamenných predajniach.

18799_787991714622658_257889002689204430_n

Akutálne komunita Dyes.Family združuje asi 40 aktívnych aj neaktívnych umelcov a pozýva všetkých, ktorí majú záujem, aby sa k nim pridali.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK