Ecoheart chce postaviť prvú továreň na kefky v Európe. Pomôž mu uspieť v súťaži o milión

  • Na pohľad obyčajné drevené kefky, ktoré však robia svet lepším miestom
  • Ecoheart si svojím nápadom a spoločenským rozmerom vyslúžil výhru v slovenskom kole súťaže Chivas VENTURE
  • Teraz má možnosť vyhrať slušné financovanie, ktoré môže projekt posunúť vpred
Ecoheart
  • Na pohľad obyčajné drevené kefky, ktoré však robia svet lepším miestom
  • Ecoheart si svojím nápadom a spoločenským rozmerom vyslúžil výhru v slovenskom kole súťaže Chivas VENTURE
  • Teraz má možnosť vyhrať slušné financovanie, ktoré môže projekt posunúť vpred

Mnohé biznisy vzniknú v prvom rade pre samotný zisk a s jasný podnikateľským plánok. Toto nie je prípad Ecoheart. Na začiatku sympatického projektu, za ktorým stojí skupinka priateľov na čele so Štefanom Macejákom, bola len myšlienka priniesť ekologické zubné kefky, ktoré pomôžu svetu. Chceli na trh priniesť produkt spolu so zmenou v zmýšľaní ľudí, ktorým nie je ľahostajné životné prostredie.

Ich unikátne drevené kefky sú vyrobené z bambusu, čo je najrýchlejšie prirodzene rastúce drevo na svete. Sú tak recyklovateľné, udržateľné a prospešné pre človeka aj prírodu. Spoločnosť Ecoheart však vo svojom prospešnom podnikaní zašla ešte ďalej. Rozhodla sa darovať 10% zo svojho predaja neziskovým komunitným projektom. Filozofiou tohto projektu je, že aj malé veci v živote, ako napríklad kefka na zuby, môžu zmeniť svet.

„Zubná kefka sa stala pre nás akýmsi symbolom, ktorý k nášmu životnému štýlu sedí. Trávime s ňou čas minimálne dvakrát denne. Keď si ráno či večer čistíme zuby, máme čas sa zastaviť a zamyslieť. A k tomu zamysleniu nad tým, kam vlastne smerujeme, by sme chceli inšpirovať aj ostatných,“ hovoria tvorcovia Ecoheart.

Nedávno sa tomuto skvelému slovenskému projektu podarila úžasná vec! Zvíťazil totiž v slovenskom kole súťaže Chivas VENTURE a dostal možnosť reprezentovať Slovensko na globálnom finále, ktoré sa bude konať už v máji v Amsterdame. Zároveň má tak možnosť bojovať o veľké peniaze na podporu ďalšieho rozvoja projektu, v čom mu teraz môžeš pomôcť aj ty svojím hlasom na tomto linku.

Tím Ecoheart má totiž množstvo plánov, ako priniesť Slovensku a celému svetu ešte väčšiu hodnotu. Chce do krajiny vrátiť priemysel a otvoriť si tu prvú továreň na výrobu zubných kefiek z rekultivovaného dreva v Európe. Zároveň tým chcú vytvoriť nové pracovné miesta, podporiť miestnu ekonomiku a znížiť environmentálnu stopu využívaním obnoviteľných zdrojov. Toto všetko môžu uskutočniť s pomocou financií, ktoré im účasť v Chivas VENTURE môže priniesť.

Zobraziť celú galériu (4)
zdroj: Chivas Regal

„Našou snahou je centralizovať miestnu produkciu, chrániť a podporovať miestne značky, rozvíjať región, vzdelávať verejnosť a podporovať kultúru a cestovný ruch. Chceme zamestnať aj ľudí so zdravotným postihnutím, ktorí by sa tak stali súčasťou výrobného procesu a zároveň aj nášho hnutia za zmenu,“ tvrdí Ecoheart.

Na Slovensku je veľa skvelých projektov, ktoré nielen zarábajú, ale aj pomáhajú, a toto je jedna z našich vlajkových lodí. Pomôž jej svojím hlasovaním doplávať ešte ďalej na svojej ceste

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech