Ecoimage: Reklamu posúvajú na nový level kreativity a dokážu ju vyrobiť doslova z vody

  • Čo sa stane, keď sa spojí kreativita, inovatívnosť a ekológia? Môže vzniknúť tento originálny projekt, ktorý nemá široko ďaleko obdoby. Ecoimage tvorí pútavé marketingové slogany a logá na báze vody, ktoré neškodia životnému prostrediu. Neveríš, presvedč sa!
ecoimagefin
archív Startitup
  • Čo sa stane, keď sa spojí kreativita, inovatívnosť a ekológia? Môže vzniknúť tento originálny projekt, ktorý nemá široko ďaleko obdoby. Ecoimage tvorí pútavé marketingové slogany a logá na báze vody, ktoré neškodia životnému prostrediu. Neveríš, presvedč sa!

Kým v zahraničí je táto forma guerilla marketingu pomerne bežná, na Slovensku je to stále novinka, s ktorou u nás prerazila firma ImageWell. Primárne sa sústredili na tlač, polepy, ale aj na dekoráciu interiérov a exteriérov.

„Zviditeľňujeme firmy auto polepmi, dekorujeme cez tlač tapiet, obrazov, samolepiek či 3D písmen. Reálne výsledky našej práce môžeš vidieť takmer všade okolo seba. Napríklad v podobe polepov bánk, obchodných centier, firemných automobilov, bigboardov či iných reklamných kampaní,“ povedala pre Startitup account manažérka Jarka Rukriglová.

Foto: archív Ecoimage

Firma Imagewell však chcela prísť aj s niečím inovatívnejším ako je tlač. Vedeli, že ak sa chcú udržať na trhu dlhodobo a posilniť ešte viac svoju pozíciu, nemôžu zaspať na vavrínoch. :) Preto vznikol ich nový projekt, už spomínaný Ecoimage. Sama Jarka ho opísala ako ekologickú formu propagácie formou loga či posolstva, ktoré sa aplikuje na chodníky. Tento špeciálny mediálny produkt je nanajvýš vhodné použiť tam, kde dochádza k najčastejšej fluktuá­cii chodcov.

A v čom spočívajú výhody takejto reklamy? Niet pochýb o tom, že vďaka špecifickej forme, ktorú si všetci všimnú, ide o vysoko efektívny „brandbuildingový“ nástroj. Prednosťou takejto kampane je, že sa dá veľmi rýchlo a jednoducho zrealizovať na rozličných miestach a povrchoch. Zároveň je „eco friendly“ a Imagewell sa postára o všetko od návrhu až po realizáciu.

Foto: archív Ecoimage

Logo na chodník sa aplikuje pomocou špeciálnej šablóny, ktorá sa vždy vyrobí na mieru. Takáto šablóna sa umiestni na konkrétne miesto a za pomoci vodného vysokotlakového čističa sa chodník vyčistí tak, aby toto miesto zobrazovalo logo či slogan. Takáto reklama samozrejme nie je trvalá, no vďaka tomu neničí životné prostredie. Trvácnosť je vysoko individuálna a závisí od vonkajších vplyvov a od povrchu. Po čase aplikácia znovu splynie s povrchom.

Funguje to nasledovne: Klient zadá špecifiká jeho cieľovej skupiny, na základe čoho sa vyberie vhodná lokalita. Vo väčšine prípadov je cieľom zobraziť posolstvo čo najväčšiemu publiku, a preto sa vyberajú miesta s vysokou frekvenciou chodcov, bežcov, športovcov, …

Foto: archív Ecoimage

Imagewell zdôrazňuje, že aby bola marketingová kampaň čo najefektívnejšia, je vhodné ju spojiť napríklad s auto polepami. „Tento druh marketingu odporúčame všetkým, ktorí chcú zviditeľniť svoj biznis všade, kam idú. Je to v podstate reklamný priestor zdarma, ktorý výborne funguje a je viditeľný na ceste, diaľnici i parkovisku. Vhodný je pre freelancerov, menšie i veľké firmy. Inými slovami, výborná viditeľnosť za málo peňazí. Aktuálne nedávno sme poliepali sieť e-taxi služby v Bratislave (autá na elektro pohon). Veľmi sa tomu tešíme, keďže ide o ekologickú formu využívania taxi služieb na našom území,“ prezradila Jarka.

To však stále nie je všetko, pretože Imagewell disponuje ďalšími možnosťami, ako svoju značku či projekt efektívne a kreatívne spropagovať. „Ak by firma chcela ešte väčšiu kampaň, môže k tomu pridať aj zviditeľnenie na LED a klasických bigboardoch vrámci Slovenska či CityCuboch. Spomeniem príklady, keď sme na plochy inštalovali obrovské makety rulety, figuríny, rotujúce wc tabletky, farebné filtre či dymostroje. Kedže máme vlastnú tlačiareň a špecializované oddelenia, všetko od zadania pre grafika cez tlač, až po inštaláciu realizujeme sami. Klientovi tak šetríme kopec času,“ dodala Jarka.

Ak sa chceš o týchto produktoch dozvedieť viac, klikni na oficiálnu stránku.

EcoImage realizovalo naše „Hugging Spoty“ v Bratislave od Riverparku po Most SNP. Ak sa chceš dozvedieť viac čítaj TU.

 

Článok vznikol v spolupráci so spoločnosťou ImageWell. 

 

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech