Nevšedný slovenský fotograf, ktorý naplno prerazil so svojou tvorbou v Prahe

  • Slováci si Prahu obľúbili už dávno
  • Trávia tu víkendy, chodia sem na divadelné predstavenia, za nákupmi a dobrým pivom
  • Čoraz viac našich krajanov tu však prerazilo aj vďaka svojmu talentu
  • Patrí medzi nich aj unikátny fotograf Ivan Kašša
fa
Ivan Kassa
  • Slováci si Prahu obľúbili už dávno
  • Trávia tu víkendy, chodia sem na divadelné predstavenia, za nákupmi a dobrým pivom
  • Čoraz viac našich krajanov tu však prerazilo aj vďaka svojmu talentu
  • Patrí medzi nich aj unikátny fotograf Ivan Kašša

To, že si Slováci Prahu zamilovali nie je žiadnym prekvapením. Cestu im nekomplikuje jazyková bariéra a je tu aj pestrá paleta pracovných príležitostí. Spolu so stabilnejším ekonomickým prostredím či možnosťou vyšších zárobkov, tvorí Praha ideálne miesto, dnes už pre viac ako 39-tisíc Slovákov, ktorí sa tu rozhodli zamestnať.

zdroj: pexels.com

Medzi nich patrí aj talentovaný fotograf Ivan Kašša, pôvodom z Handlovej. V jeho tvorbe sa zameriava na módu, produktovú a eventovú fotografiu. Ivan má za sebou významné spolupráce so spoločnosťami, ako sú ZOOT, H&M showroomom či nákupným centrom Aupark. Jeho tvorba však zaujala aj módne agentúry Czechoslovak Models, HM models, Exit, Scout Ya alebo showroom Innex.

zdroj: Ivan Kassa

Pri každej jeho fotke nechýba skvelá atmosféra a jedinečný štýl. Nás Ivanova tvorba zaujala už dávnejšie, a preto sme sa rozhodli ísť za ním priamo do Prahy. Prezradil nám nielen to, prečo je preňho Praha vysnívaným mestom ale aj to, ako si ju vie plnými dúškami užiť každý deň aj napriek tomu, že tu žije už štvrtý rok. 

zdroj: Ivan Kassa

Nakoniec sme sa spolu s Ivanom ocitli v obľúbenom podniku na Verandách, kde sme mu dali spolu s pivnou značkou Staropramen, kvíz o meste Praha, ktorého pevnou súčasťou nie je len poctivé pivo ale aj Ivan a jeho tvorba. Ak absolvuješ kvíz aj ty, máš šancu stať sa o niekoľko bás piva bohatší.

Nakoľko je pivovar Staropramen už dlhé roky neodmysliteľnou súčasťou Prahy a má tu pevné korene, rozhodli sme sa ti spoločne s ním priniesť nový seriál s názvom Praha plnými dúškami. V rámci neho ti predstavíme niekoľko osobností, ktoré v tomto stovežatom meste prerazili vďaka svojej šikovnosti. Nezabudli sme sa opýtať ani na jedno miesto, ktoré považujú za svoju absolútnu srdcovku. Ivan v tom mal jasno.

Ivanov tip v Prahe, ktorý nesmieš prehliadnuť: Lennonova stena

Lennonova stena je zvláštne miesto – leží ukrytá medzi záhradami, ambasádami, Čertovkou a malebnými námestiami. Je to pestrofarebný kus steny, pokrytý hrubou vrstvou graffiti s farebnou minulosťou. Väčšina pestrofarebných diel je venovaná Johnovi Lennonovi a textom The Beatles.

zdroj: prague.eu

Po vražde Johna Lennona tu vznikol aj jeho fiktívny hrob. K umelo vytvorenému pietnemu miestu začali prúdiť davy ľudí, ktorí sem nosili kvety či zapaľovali sviečky. Komunistický režim však videl v graffiti maľbách s hlbším odkazom nežiadúcu rebéliu. Aj preto boli texty, vyjadrujúce túžbu po slobode, veľakrát zabielené. Ľudia však na seba nenechali dlho čakať a stenu začali opäť skrášľovať.

Aj keď pôvodná maľba Johna Lennona je už stratená pod desiatkami vrstiev minulosti, táto stena a jej okolie je stále miestom s výraznou energiou a silnou myšlienkou, takže sem pri potulkách Prahou neváhaj zablúdiť.

Spolu so Staropramenom môžeš okrem inšpirácie otestovať aj svoje znalosti Prahy a vyhrať basu piva, otestuj sa v našom kvíze.

Článok vznikol v spolupráci so Staropramen.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech