Egg Minder a Postmates: Chuť e-Gastro kultúry

  • Poznáte tie chvíle, keď dostanete chuť na praženicu s cibuľkou, otvoríte chladničku a tam iba jedno vajíčko? A k tomu ani netušíte, kedy ste ho kúpili?
image_1396347810.jpeg
  • Poznáte tie chvíle, keď dostanete chuť na praženicu s cibuľkou, otvoríte chladničku a tam iba jedno vajíčko? A k tomu ani netušíte, kedy ste ho kúpili?

 

Tento problém hravo rieši Egg Minder. Ide o inteligentný zásobník na 14 vajíčok, ktorý sa dá jednoducho zosynchronizovať s aplikáciou vo vašom telefóne. Budete tak mať vždy aktuálny prehľad o počte, ako aj o dátumoch spotreby. Aplikácia vás taktiež sama upozorní, keď sa stav vajíčok v zásobníku zmenší na kritické minimum.

Egg Minder bol prezentovaný aj v The Tonight show s Jay Leno, čo značne prispelo k jeho sláve. Tvorcom nápadu je Rafael I. Hwang – vedec zaoberajúci sa vajíčkami a všetkým, čo s nimi súvisí. Produkt vytvoril v spolupráci s QuirkyGeneral Eletrics.

http://lesgourmands20.files.wordpress.com/2014/03/egg-minder-2.jpg

Dobre, zásobu vajíčok už teda máte. Ale čo ak dostanete chuť na čerstvé pečivo z pekárne na rohu a kávu z kaviarne oproti? Vonku prší a vám sa ani za nič nechce vstať z postele. Takýto problém už rieši startup Postmates.

Nápad vznikol v jednej z torontských kancelárii počas tuhej zimy v roku 2011, keď sa nikomu nechcelo ísť von po kávu. Hľadali tak niekoho, kto by šiel a poprípade by si aj niečo zarobil. Prvé dni poslali stážistov z ich firmy. Objednávky sa však tak rozrástli, že museli hľadať doručovateľov z externých zdrojov.

Vďaka niekoľkým letákom a jednoduchej aplikácii našli a vytvorili malú databázu predajcov. Komunita sa pomaly rozrastala a momentálne si zákazníci môžu vybrať z viac než tisíc ponúk od kaviarní, reštaurácií, cez pekárne, až po rôzne typy fast-foodov.

Ak máte k dispozícii auto, bicykel, vlastné nohy a chuť doručovať, môžete sa registrovať na stránke postmates.com. Vyplníte meno, adresu, kontaktné údaje, spôsob doručovania a môžete začať. Spoločnosť sľubuje, že si tak môžete zarobiť aj tridsať dolárov za hodinu.

Aplikácia je dostupná pre iOSAndroid úplne zadarmo. Platí sa za každé doručenie od piatich dolárov vyššie, v závislosti od spôsobu doručenia, rýchlosti a vzdialenosti. Na náš trh Postmates zatiaľ neprerazila, ale po nainštalovaní aplikácie o to môžete požiadať. Čím viac nás bude, tým skôr si to budeme môcť skúsiť naživo.

http://cdn0.tnwcdn.com/wp-content/blogs.dir/1/files/2013/12/postmates-android.jpg

A na záver pár referencií:

,,Postmates nám zachraňuje život. Ak žijete vo svete startupu, kde je hlavným benefitom rýchlosť a k tomu, ak ide ešte o zdravú voľbu, je to niečo úžasné.“

Erica Ford, San Francisco Customer

,,Predtým, než Postmates prišiel do NYC, bol som zaseknutý v tom istom, nudnom a zvyčajne nezdravom stravovaní. Táto aplikácia zmenila trh s doručovaním od základu. Je to zábavné.“

Aubrey Sabala, zákazníčka z NY

,,Postmates zmenil moje stravovacie návyky. Otvoril mi úplne nové možnosti. Milujem ho!“

Sachin Agarwal, produktový manažér v Twittri

,,Čo milujem na práci pre Postmates? Môžem celý deň stráviť vonku, jazdiť na bicykli a spoznávať mesto. Keď som prvý deň začal, netušil som, kde je Pacific Heights a dnes idem okolo neho dva-tri razy denne.“

Justin, doručil viac než 1500 zákaziek

 

zdroj: quirky.com/shop/619 a postmates.sk

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech