Električky v Bratislave čakajú veľké zmeny, platiť začnú už budúci víkend

  • V rámci opráv Karloveskej radiály pristúpi mesto k viacerým zmenám
  • Ovplyvnia Petržalku, Raču aj Ružinov
  • Do platnosti vstúpia už 22. júna
TASR
TASR
  • V rámci opráv Karloveskej radiály pristúpi mesto k viacerým zmenám
  • Ovplyvnia Petržalku, Raču aj Ružinov
  • Do platnosti vstúpia už 22. júna

Bratislava spustila 22. júna veľkú opravu Karloveskej radiály. Ako informoval TASR, mesto kvôli nej plánuje urobiť viacero veľkých zmien v električkovej doprave v Bratislave. Tá sa začne 22. júna a spoje čaká nové trasovanie aj časy odchodov zo zastávok. „Ide o zmenu doterajších návykov cestujúcich, v praxi by však nemalo prísť k predĺženiu súčasných jazdných dôb medzi konkrétnymi cieľmi,“ vyhlásil primátor pre TASR.

Električky budú smerom do Karlovej Vsi premávať iba po zastávku Molecova. Keďže sa tu nenachádza obratisko električiek, dopravu v tomto úseku budú musieť zabezpečovať iba obojsmerné vozidlá. Ďalej do Dúbravky sa potom dostaneš iba autobusmi. „Súčasný počet obojsmerných električiek však umožňuje premávku liniek s takýmito vozidlami iba medzi centrom mesta a Karlovou Vsou, respektíve Petržalkou. Aby sa zachovali intervaly medzi spojmi a ľudia necítili zhoršenie MHD, táto zmena potrebuje zreorganizovať trasy aj ostatných električkových liniek,“ vysvetlil Vallo.

zdroj: TASR

Zhustené budú hlavne linky do centra, a to na všetkých trasách v Bratislave. Vallo sľubuje, že nedôjde k zníženiu počtu spojov, práve naopak, mali by jazdiť častejšie, alebo budú zachované. „V smere z Petržalky linka 1, v smere z Rače linka 3, v smere zo Zlatých pieskov linka 4 a v smere z Ružinova linka 9 budú jazdiť len do centra mesta i naspäť v štvor- až päťminútových intervaloch počas pracovných dní a sedem- až osemminútových intervaloch počas víkendových dní,“ doplnil.

V smere z Karlovej Vsi bude jazdiť náhradná električková linka X6 v intervaloch tri až štyri minúty cez pracovné dni a sedem až osem minút v dňoch voľna. Električku medzi Dúbravkou a Molecovou ulicou nahradí autobusová linka X5 v intervaloch tri až štyri minúty z Karlovej Vsi a šesť až osem minút z Dúbravky v pracovných dňoch a v intervaloch sedem až osem minút cez voľné dní. Zachovaná zostane premávka linky číslo 2 ako doplnkovej linky medzi Hlavnou stanicou a Železničnou stanicou Nové Mesto, v intervaloch 15 minút.

Zdroj: TASR

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK