Elon Musk a jeho partnerka „upravili“ meno svojho syna podľa zákona. Veľmi tomu ale nepomohli

  • Speváčka Grimes a Elon Musk sa rozhodli zmeniť pôvodné meno svojho syna
  • Musk je známy ako vtipkár, v tomto prípade si však nerobí srandu
Musk
Elon Musk a jeho syn, IG/musk
  • Speváčka Grimes a Elon Musk sa rozhodli zmeniť pôvodné meno svojho syna
  • Musk je známy ako vtipkár, v tomto prípade si však nerobí srandu

Na Slovensku je bežným zvykom svoje deti pomenovať podľa postáv populárnej telenovely, obľúbených spevákov alebo hercov. A tak nám pribudli deti s menami ako Feriha, Kylie, Chuan alebo Enrique. Nie je to žiadna senzácia a väčšina z nás mávne rukou. Čo však pomenovať svoje dieťa šiframi, ktoré bežný smrteľník ťažko rozlúšti?

Keď sa generálnemu riaditeľovi Tesla, Inc. a jeho priateľke narodil syn, všetci netrpezlivo čakali na to, kým rodičia zverejnia meno svojho prvého potomka. I keď sme pri známych osobnostiach zvyknutí, že svojim deťom dávajú rôzne výstredné a zvláštne mená, tento pár je unikátom.

 X Æ A-12. Tak znelo pôvodné meno Muskovho syna. Speváčka však v komentároch na svojej sociálnej sieti fanúšikom vysvetlila, prečo sa rozhodli svojho syna takto premenovať.

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 

We have spilled too much blood and not enough wine

Príspevok, ktorý zdieľa ꧁ ༒ Gℜiꪔ⃕es ༒꧂ (@grimes),

Mnohým nedalo spávať, či meno, ktoré nosí ich syn, nejde proti kalifornskému zákonu, ktorý umožňuje do mena zahrnúť iba 26 písmen abecedy a jednu pomlčku. Mená nemôžu obsahovať číselné znaky ani diakritické znamienka ako „ñ“ alebo „ç“.

Na otázku, či sa rodičia rozhodli meno syna zmeniť práve preto, Grimes odpovedala krátko: „Rímske číslice. Vyzerá to lepšie.

A tak sa z X Æ A-12 Musk stal X Æ A-Xii Musk. Nové meno je tak aj v súlade so zákonom, aj vyzerá lepšie.To, čo vlastne meno ich potomka znamená, sme vysvetlili už dávnejšie.

Ja ho volám gangster,“ napísal jeden z fanúšikov a ďalší sa pridali. Chlapca v komentároch volajú napríklad Ahmed, Ash či Americký orol.

Zdroj: insider.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech