Elon Musk boduje. Stal sa štvrtým najbohatším človekom na svete a chce predbehnúť Zuckerberga

  • Tesla sa stala najdrahšie obchodovanou automobilkou na svete
  • Spoločnosť o hodnote 387 miliárd dolárov sa teraz stáva soušásťou akciového indexu S&P 500
  • Vďaka tomu je Elon Musk momentálne štvrtým najbohatším človekom na planéte
Elon Musk
Instagram/ elonmusk
  • Tesla sa stala najdrahšie obchodovanou automobilkou na svete
  • Spoločnosť o hodnote 387 miliárd dolárov sa teraz stáva soušásťou akciového indexu S&P 500
  • Vďaka tomu je Elon Musk momentálne štvrtým najbohatším človekom na planéte

Miliardár Elon Musk má ambíciu stať sa tretím najbohatším človekom na svete. Podarilo sa mu totižto prekonať Marka Zuckerberga hneď potom ako vyšlo najavo, že sa jeho automobilka Tesla stane členom indexu S&P 500, ktorý meria výkonnosť 500 obrovských spoločností, ktoré sa nachádzajú na americkej burze cenných papierov. Súčasťou indexu S&P 500 sa Tesla stane k 21. decembru. Bude v ňom mať váhu zhruba jedného percenta. 

Hodnota spoločnosti Tesla v pondelok raketovo stúpla, akcie automobilky sa uzavreli na hodnote 408,09 amerických dolárov. Muskove čisté imanie tak vzrástlo o viac ako 15 miliárd dolárova, podľa agentúry Bloomberg sa tak jeho majetok zvýšil na 117,5 miliárd dolárov.

Elon Musk chce do roka ľudom zavádzať implantát, má prepojiť myseľ s umelou inteligenciou

V pondelok bol Musk označený ako štvrtý najbohatší človek na svete, hneď za Zuckerbergom z Facebooku, ktorý nasleduje za Billom Gatesom z Microsoftu a Jeffom Bezosom z Amazonu v indexe Bloomberg’s Billionaire Index.

Bezosovi od začiatku roku 2020 vzrástol majetok o neuveriteľných 25 miliárd dolárov, čo z neho robí najbohatšieho človeka na svete. Na konte” má o 35 miliárd dolárov viac ako Bill Gates.

Najbohatší človek sveta Bezos dosiahol vo svojom živote také štádium, že bežní ľudia si jednoducho nevedia veľkosť jeho bohatstva ani predstaviť. Napomôcť v lepšom pochopení, či skôr predstavení si majetku najbohatšieho muža sveta, by ti mala táto vizualizácia, ktorú si všimol napríklad aj The Verge

Každý pixel vo vizualizácii údajov týkajúcich sa Bezosovho bohatsva predstavuje 1000 dolárov. Za touto pomôckou stojí webový vývojár Matt Korostoff. Nie je to pritom prvá jeho vizualizácia, ktorá sa snaží ukázať extrémny nepomer prerozdelenia bohatstva vo svete. Mattov výtvor patrí medzi jedno z najjednoduchších a najvýraznejších počinov v tomto smere. 

Zahŕňa tiež pozoruhodný fakt, že 400 najbohatších Američanov, ktorí vlastnia 2,96 bilióna dolárov, čo je viac ako tých najchudobnejších 60 percent v krajine, by sa mohlo pohodlne zmestiť do jediného lietadla 747.

Zdroje: Bloomberg, The Verge

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech