Elon Musk a ďalšie technologické mozgy mieria na stretnutie do Trump Tower

  • Tento týždeň sa na stretnutí s novozvoleným prezidentom Spojených štátov amerických zídu niektoré najväčšie mozgy technologického priemyslu. Na zozname pozvaných sa ocitol aj Elon Musk.
collage
  • Tento týždeň sa na stretnutí s novozvoleným prezidentom Spojených štátov amerických zídu niektoré najväčšie mozgy technologického priemyslu. Na zozname pozvaných sa ocitol aj Elon Musk.

Elon Musk, ktorý koncom deväťdesiatych rokov spoluzakladal spoločnosť PayPal s podporovateľom Trumpa a organizátorom tejto schôdze, Petrom Thielom, sa pôvodne tohto stretnutia zúčastniť nemal, avšak zdá sa, že si to napokon rozmyslel.

Pozvánka sa dostala aj do rúk takých mien ako Sheryl Sandberg, Tim Cook, Larry Page či Jeff Bezos, ktorý je dokonca vlastníkom amerického denníka Washington Post, ktorý počas volieb Trumpa často kritizoval.

elon-musk-is-only-43-and-hes-worth-93-billion-according-to-forbes

zdroj: wakingscience.com

To, že je medzi pozvanými aj Elon Musk, ktorý patrí medzi najrešpektovanejších inovátorov zo Sillicon Valley, nie je vôbec prekvapujúce. Na druhej strane však Musk vo voľbách Trumpa vôbec nepodporoval, práve naopak. Musk patril medzi tých podnikateľov, ktorí finančne podporili kampaň Trumpovej politickej oponentky, Hillary Clintonovej. V novembrovom rozhovore pre CNBC dokonca Musk o Trumpovi povedal: ,,Nezdá sa, že má charakter typický pre USA.“

No iba pár dní po tomto vyjadrení získal Trump potrebný počet volebných hlasov, a teraz to vyzerá tak, že Musk by sa s Trumpom rád pozhováral.

a-deal-for-donald-trump-b

zdroj: c9.nrostatic.com

Známi podnikatelia a investori ako Marc Andreessen, Reid Hoffman, a Mark Cuban sa však stretnutia s Trumpom nezúčastnia. Nepríde ani Meg Whitman, generálna riaditeľka spoločnosti  Hewlett-Packard, ktorá dokonca Trumpa počas prezidentskej kampane prirovnala k Hitlerovi. A prekvapivo, Jack Dorsey, ktorý je na čele Twitteru, zatiaľ pozvanie ani len nedostal.

Otázkou však zostáva, prečo Elon Musk zmenil svoj názor. Žeby sa chystal Trumpovi prehovoriť do duše?

zdroj článku: inhabitat.com zdroj titulnej fotografie: koláž pi.tedcdn.com/slate.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech