Elon Musk má novú životnú záľubu

  • Predáva elektromobily a vyvíja technológiu, vďaka ktorej bude cestovanie do vesmíru pre ľudí dostupnejšie. No ani to mu nestačí. Elon Musk si našiel novú záľubu, strechy.
solar2
tesla.com
  • Predáva elektromobily a vyvíja technológiu, vďaka ktorej bude cestovanie do vesmíru pre ľudí dostupnejšie. No ani to mu nestačí. Elon Musk si našiel novú záľubu, strechy.

Keď sa povie Tesla a SpaceX, každý si predstaví jedno meno, Elon Musk. Známy inžinier, vynálezca a podnikateľ pôvodom z Juhoafrickej republiky prišiel s ďalším nápadom. Koncom minulého roka predstavil inteligentné strechy pod značkou Solar Roof. Elonovi sa podarilo v doposiaľ nie veľmi známom odvetví rozvíriť prach. Svojím nadšením pre tento projekt si získal mnoho ľudí. Doteraz ľudia považovali strechu za nevyhnutnú súčasť každého domu, ktorú treba raz začas opraviť, vymeniť. No vďaka Solar Roof už strechy nebudú nikdy také ako predtým.

zdroj foto: tesla.com

Solárna energia na prvom mieste

Elon sa odjakživa zameriaval na solárnu energiu. Rád poukazuje na to, že ľudstvo má k dispozícii alternatívu k získavaniu energie z fosílnych palív. Stačí sa len pozrieť na oblohu. Denne máme k dispozícii obrovský reaktor vo forme slnka, ktorý nám dokáže poskytovať energiu, ak ju dokážeme správne zachytiť.

Okrem toho, solárna energia je pre Elona len jeden z plánov, ktorým sa snaží znižovať skleníkové plyny využívaním viac elektrifikovanej prepravy ako sú napríklad elektromobily Tesla.

A ako to je so životnosťou solárnej strechy? Elon ďalej uvádza, že jeho strecha vydrží dvakrát dlhšie ako klasické strechy. Okrem životnosti, takáto strecha zníži aj celkovú spotrebu elektrickej energie v domácnosti. Jediným negatívom je počiatočná investícia. Suma za takúto solárnu strechu môže byť v porovnaní s klasickým typom strechy vyššia aj o niekoľko tisíc eur.

zdroj videa: tesla.com

Estetická stránka

V ponuke by mali byť do roku 2018 štyri rôzne typy strešných krytín. A nejde len o lacné napodobeniny skutočných krytín. Elon sa naozaj snažil o to, aby vytvoril dokonalý dizajn a nebolo to vôbec ľahké. „Mali sme problém nájsť strechy ktoré by vyzerali skutočne dobre. Veď si to skúste sami vygoogliť. Avšak strecha od Solar Roof bude vyzerať krajšie a vydrží dlhšie než klasická strecha,“ povedal Elon Musk.

zdroj foto: tesla.com

Hodnota značky

Drahé produkty ako sú napríklad smartfóny iPhone strácajú svoju hodnotu hneď po ich kúpe. To však nemusí byť prípad Solar Roof. Hodnoty domov a pozemkov môžu v budúcnosti stúpať. Solárna strecha by tak mohla celkovú hodnotu ešte zvýšiť. Okrem iného, investície vložené do takejto strechy sa po rokoch môžu vrátiť každému zákazníkovi. Elonovi sa podarilo priniesť k životu ďalší zo svojich nápadov. „Akú chceme mať budúcnosť?“ pýtal sa Elon Musk novinárov, ktorí sa zúčastnili na predstavení Solar Roof. „Všetci chceme mať okolo seba krásne strechy, ktoré dokážu čerpať energiu zo slnka,“ dodal.

zdroj: businessinsider.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech