Elon Musk na diaľku odrovnal Marka Zuckerberga. Jeho chápanie umelej inteligencie je vraj „limitované“

  • Umelá inteligencia dnes patrí medzi často riešené pojmy a mnoho veľkých spoločností na nej pracuje. Avšak vyzerá to tak, že nie všetky veľké osobnosti jej plne chápu.
utd
LinkedIn, Mark Zuckerberg / Facebook
  • Umelá inteligencia dnes patrí medzi často riešené pojmy a mnoho veľkých spoločností na nej pracuje. Avšak vyzerá to tak, že nie všetky veľké osobnosti jej plne chápu.

Zakladateľ Facebooku Mark Zuckerberg si pred dvomi dňami doprial grilovačku na svojom dvore a počas nej mal na Facebooku spustené živé vysielanie. Svojim fanúšikom dával priestor na otázky, na ktoré im následne odpovedal. Jedna z nich sa týkala aj umelej inteligencie. „Nedávno som pozeral rozhovor s Elonom Muskom a jeho najväčším postrachom budúcnosti je umelá inteligencia. Čo si o umelej inteligencii myslíš ty a ako môže ovplyvniť svet?,“ opýtal sa jeden z fanúšikov.

Mark s vyjadrovaním svojich názorov nemal najmenší problém a fanúšikovi preto pohotovo poskytol odpoveď: „Som optimistický. A myslím si, že šírenie takýchto scenárov je naozaj negatívne a v niektorých smeroch aj dosť nezodpovedné,“ odpovedal Mark.

 

Musk ho spochybňuje

elon musk zdroj fotografie: LinkedIn

„Keď počujem ľudí, ako hovoria o tom, že umelá inteligencia bude v budúcnosti ubližovať ľuďom, tak si myslím že… veď viete. Technológie môžu byť všeobecne použité pre dobré aj zlé veci a musíme byť opatrní s tým, ako ich vyvinieme a ako ich budeme používať,“ pokračuje Mark. Muskovi sa ale Markove tvrdenia vôbec nepáčili a myslí si, že má príliš obmedzené chápanie umelej inteligencie na to, aby vyjadroval takéto závery. Zároveň prezradil, že aj on pripravuje video na túto tému

 

Kde je potom pravda?

mark zuckerberg zdroj fotografie: Mark Zuckerberg / Facebook

Ktorá z týchto významných osobností má väčšiu pravdu nemôžeme presne určiť. Pri stretnutí amerického Združenia národných guvernérov sa k umelej inteligencii vyjadroval Elon Musk veľmi skepticky. Podľa neho sú technológie a pokusy o vytvorenie umelej inteligencie pre ľudstvo veľmi nebezpečné. Na umelú inteligenciu by tiež chcel čím skôr uplatniť reguláciu, pretože inokedy už môže byť neskoro a umelá inteligencia môže skončiť v nesprávnych rukách.

zdroj: fontech.startitup.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK