Elon Musk odhalil 5 vecí, ktoré by mal robiť každý mladý človek, ktorý chce byť v živote úspešný

  • Získať úspech nie je jednoduché, no ani nemožné
  • Podľa miliardára Elona Muska to všetko začína v tebe
  • Toto sú tipy, vďaka ktorým sa staneš úspešným
musk
Wikimedia Commons/JD Lasica
  • Získať úspech nie je jednoduché, no ani nemožné
  • Podľa miliardára Elona Muska to všetko začína v tebe
  • Toto sú tipy, vďaka ktorým sa staneš úspešným

Len pred niekoľkými dňami prišiel miliardár Elon Musk s tipmi určenými pre mladých ľudí, ktorí chcú byť v budúcnosti úspešní. Na tie sa ho v podcaste Lex Fridman Podcast opýtal moderátor vzhľadom na to, že k podnikateľovi vzhliada množstvo ľudí z celého sveta. Ako píše Business Insider, rady by si k srdcu mali vziať predovšetkým ľudia, ktorí chcú mať pozitívny vplyv na spoločnosť. 

Tu sú rady, ktoré ti podľa Muska zabezpečia úspech.

zdroj: TASR/AP/Charles Sykes

Prvé, čo miliardár radí, je, aby si bol užitočný. Správať by si sa tak mal ku každému človeku na svete, no podľa Muska to je extrémne náročné. Dodáva však, že ak niekto žije užitočne, je to život hodný žitia. 

Druhá rada, ktorú v podcaste spomína, sa týka prispievaniu spoločnosti. Mladí ľudia, ktorí chcú byť úspešní, by mali viac prispievať, nie brať. To, že príspevky spoločnosti by mali byť pozitívne, nie je potrebné ani spomínať. Musk v podcaste dodal, že aj on sám rešpektuje ľudí, ktorí vkladajú do svojich dní množstvo driny.

Hoci by si si možno povedal, že úspech ti zabezpečí lídertsvo, si na omyle. Ľudia, ktorých často chceme na pozícii lídra, sú ľudia, ktorí lídrami byť nechcú. Miliardár preto odporúča, že byť lídrom za každú cenu nie je potrebné.

K úspešnej budúcnosti ťa môžu nasmerovať aj tvoji rodičia tým, že ťa v detstve nechajú čítať mnoho kníh a encyklopédií. Musk teda motivuje ľudí k čítaniu. Mladí ľudia by mali byť ochotní prijímať čo najviac informácií, čím sa zvýši ich úroveň všeobecného prehľadu.  Zároveň im odporúča rozvíjať svoje znalosti.

Posledné, čo je podľa Muska kľúčom k úspechu, je komunikácia. Tá by mala spočívať predovšetkým v rozhovoroch s ľuďmi z iných oblastí. Komunikovať sa však oplatí aj s ľuďmi, ktorí ovládajú iné zručnosti, pretože nikdy nevieš, čo ťa kto naučí.

Titul potrebný nie je

Zaujímavosťou je, že ešte v minulosti Musk uviedol, že titul z prestížnej univerzity nie je až taký dôležitý. Podľa portálu The Economic Times dokonca uznal, že niekedy nie je potrebná ani ukončená stredná škola. 

Titul z univerzity nie je nikdy na škodu a ľudia, ktorí ho majú, môžu byť schopní veľkých vecí, no ako dodáva Musk, nemusí to tak byť vždy. Ako príklad uviedol Billa Gatesa alebo Larryho Ellisona. Títo páni na univerzitu nechodili a aj napriek tomu to dotiahli vysoko.

Elon Musk
zdroj: SITA/Patrick Pleul/dpa via AP

Musk svoj vysokoškolský titul získal po emigrácii do Kanady. Na Queen’s University v Kingstone v Ontáriu strávil 2 roky a následne získal štipendium na University of Pennsylvania. Práve na tejto univerzite získal 2 tituly – jeden z fyziky a druhý z ekonómie.

Ako uvádza portál Britannica, v 24 rokoch sa Elon presťahoval do Kalifornie s cieľom získania doktorátu z aplikovanej fyziky. Na Stanford University vydržal presne 2 dni. Po týchto 2 dňoch založil s bratom firmu Zip2, ktorá poskytovala software pre online publikácie pre mediálne organizácie.

 

Zdroje: Business Insider, The Economic Time, Britannica

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá