Elon Musk plánuje na Mars vyslať kozmickú loď s najnovším modelom Tesla Cybertruck

  • SpaceX chce do konca roka 2022 so svojou novou loďou Starship pristáť na Marse
  • Hlavným cieľom spoločnosti je dlhodobo znížiť náklady na cestu do vesmíru a tým umožniť ľudstvu kolonizáciu Marsu
BeFunky-collage-6
TASR/unsplash.com
  • SpaceX chce do konca roka 2022 so svojou novou loďou Starship pristáť na Marse
  • Hlavným cieľom spoločnosti je dlhodobo znížiť náklady na cestu do vesmíru a tým umožniť ľudstvu kolonizáciu Marsu

Do konca roka 2022 chce spoločnosť SpaceX so svojou novou loďou Starship pristáť na Marse, zatiaľ bez ľudskej posádky. Podľa najnovších informácií, ktoré sa objavili na sociálnej sieti Twitter však má byť súčasťou posádky, ktorá bude smerovať na červenú planétu aj nedávno predstavený elektrický pick-up Cybertruck, informuje portál Futurism.

Spoločnosť Elona Muska s názvom SpaceX vznikla v roku 2002 a počas svojej existencie dosiahla už viacero úspechov. Napríklad ako prvej súkromnej spoločnosti na svete sa jej podarilo dosiahnuť obežnú dráhu Zeme za použitia motorov na kvapalné palivo, vyslať na obežnú dráhu vlastnú komickú loď či vyslať kozmickú loď k ISS.

Už dlhšiu dobu je však jej hlavným cieľom významne znížiť náklady na cestu do vesmíru a tým umožniť ľudstvu kolonizáciu Marsu. Už v tomtu roku navyše plánujú misiu s ľudskou posádkou, ktorá bude obiehať našu Zem vo výške 402 kilometrov a následne sa spoja s Medzinárodnou vesmírnou stanicou.

Prvé auto vo vesmíre

Musk začiatkom roka do otvoreného vesmíru vystrelil červenú Teslu Roadster, spolu s figurínou vodiča s názvom Starman. Ide o prvé skutočné auto vo vesmíre, ktoré tam vystrelila raketa Falcon Heavy zo spoločnosti SpaceX.

Vozidlo prechádzalo okolo Slnka na obežnú dráhu, ktorá ho následne preniesla za Mars. Hodnota vozidla, ktoré sa v súčasnosti nachádza mimo Zeme predstavuje približne 90-tisíc eur.

Viacerí odborníci však upozorňujú, že vozidlo svoju púť ukončí o niekoľko desiatok miliónov rokov tým, že narazí do Zeme alebo Venuše.

Zdroje: futurism.com, space.com, spacex.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK