Elon Musk povedal, koľko hodín denne spáva

  • Koľko hodín denne spí jeden za najznámejších vizionárov tejto doby?
  • Koľko hodín denne spí jeden za najznámejších vizionárov tejto doby?

Elon Musk je jedným z najuznávanejších technologických lídrov sveta. Môžeme si dokonca myslieť, že pri jeho toľkých aktivitách, nemá čas ani na spánok. Opak je pravdou, spí.

V rozhovore s Reddit AMA v roku 2015, CEO spoločnosti Tesla Inc. a SpaceX povedal, že spáva v priemere takmer 6 hodín.

To je mierne pod priemerným požadovaným denným spánkom, ktoré odporúča Národná nadácia pre spánok. Taktiež odporúča, aby dospelí spali každú noc sedem až deväť hodín pre ich udržanie zdravej váhy, zdravia a nálady. Zlepšujú si tým tiež pamäť a športové výkony.

foto: flickr.com

Je prekvapujúce, že 45-ročný podnikateľ a filantrop spáva dokonca až 6 hodín denne. Venuje sa totižto niekoľkým spoločnostiam, akými sú Tesla, SpaceX, SolarCity a po novom aj Boring Company. V každej z nich sedí v dozornej rade a dá sa povedať, že riadi ich chod. Popri tom všetkom dokáže prichádzať s nápadmi ako HyperLoop. Je pochopiteľné, že tomuto sa už venuje iná spoločnosť a on len dohliada na správny chod projektu.

Musk povedal, že zaspal už aj v továrni Tesly. Napríklad si spravil spálňu v konferenčnej miestnosti vedľa výrobnej linky, aby mohol lepšie prezrieť vozidlo, keď sa z neho bude dostávať.

Ak sa zaujímaš o to, ako to Musk dokáže s takým nízkym počtom hodín venovaných spánku zvládať, existuje veľa spôsobov. Určite ale neodporúčame skúšať takýto workoholizmus, lebo nie každý to môže zvládnuť.

Zdroj článku: businessinsider.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech