Elon Musk predáva 5 svojich nehnuteľností za takmer 100 miliónov dolárov. Nechce už vlastniť ani jednu

  • Ide spolu o 7 nehnuteľností, ktoré sa Elon Musk rozhodol predať
  • Svoje vily však nepredáva kvôli peniazom, tie ho paradoxne ťažia
vila
TASR,AP Photo/Jae C. Hong, File/Ilustračný obrázok: Unsplash.com: Daniel Faust
  • Ide spolu o 7 nehnuteľností, ktoré sa Elon Musk rozhodol predať
  • Svoje vily však nepredáva kvôli peniazom, tie ho paradoxne ťažia

Portfólio nehnuteľností CEO Tesly má hodnotu takmer 100 miliónov dolárov, uviedol dnes portál Business Insider. Okrem iného ich predáva a to v celkovom počte päť. Po tom, ako sa na Twitteri nechal počuť, že sa svojho hmotného vlastníctva vzdá, sľub plní a vily predáva. Ponúkané sa nachádzajú v Kalifornii a hodnota jedného sa pohybuje na hrane 30 miliónov amerických dolárov.

Od stredy dostupné

Od dnes je realitným inzerentom aj Elon Musk. Svoje prepychové sídla predáva na stránke Zillow.

Keď sa 1.mája objavilo na sociálnej sieti jeho vyhlásenie o tom, že nebude vlastniť žiaden dom, štyri dni na to už boli na realitnom portáli ponúknuté 2 z 5 víl, ktoré vlastní. Dnes pridal ďalších 5. Popis k jednotlivým je príznačný, projekt je určený pre mysliteľa, ktorému predstaví jeden z najkrajších výhľadov v Los Angeles, od mesta až po oceán a ešte ďalej, píše Daily Mail. 

Ak máš však o konkrétnu nehnuteľnosť záujem, podrobnosti k nim získaš jedine na požiadanie. Najprv musíš kontaktovať realitného agenta, ktorý posúdi, či si vhodným kandidátom na kúpu nehnuteľnosti Elona Muska. Posledný dom, ktorý bol pridaný do zoznamu ponúkaných, sa nachádza v Kalifornii a jeho hodnota je 35 miliónov dolárov. Elon Musk ho kúpil v roku 2017 za takmer 24 miliónov a ide o kaštieľ s pozemkovou výmerou 16-tisíc metrov štvorcových. 

Okrem vonkajšieho bazéna a priestranného dvora tu nájdeš aj interiérové skvosty ako tanečná či banketová sála. Na súkromné parkovisko sa zmestí 8 áut.

Ďalšiu nehnuteľnosť s názvom Bel Air, kúpil Musk za 17 miliónov pred ôsmymi rokmi. Dnes ju predáva takmer za dvojnásobok, 30 miliónov. 

Druhý dom, ktorý bol predtým majetkom herca Gene Wildera, ktorý v auguste roku 2016 náhle umrel, má hodnotu 9,5 milióna dolárov. Podľa sumy sa môže zdať, že nie je až tak luxusný, no interiérovým vybavením nezaostáva za predošlými ponúkanými realitami. V roku 2013 Elon Musk zmenil tento dom na súkromnú školu.  Podmienka, ktorú pri predaji uviedol bola jasná. Charakter. Dispozíciu ani dušu domu nemôže jeho nový majiteľ zmeniť. Dôležité je, aby bolo v dome stále cítiť prítomnosť zosnulého herca, píše Business Insider. Zvyšné nehnuteľnosti majú podobnú hodnotu aj vybavenie. Jedno je isté. Všetky Musk kúpil s úmyslom zveľadiť ich, preto je dnes ich hodnota v mnohých prípadoch dva razy vyššia.

Nepotrebuje peniaze

Musk ubezpečil potenciálnych kupcov, že za predajom nehnuteľností netreba hľadať finančnú motiváciu. Peniaze nepotrebuje, vraj ho zaťažujú. 

Tesla v Kalifornii znovu rozbieha svoju výrobu. Generálny riaditeľ s reštrikciami, ktoré bránili pokračovať vo výrobe, veľmi nesúhlasil. Bezpečnosť je však na prvom mieste a tak fabrika vo Fremonte, v americkom štáte Kalifornia, musela na niekoľko týždňov svoju výrobu pozastaviť.

Už  v pondelok by sa však všetko mohlo vrátiť do starých koľají. 

 

Zdroje: businessinsider.com, dailymail.co.uk, twitter.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech