Elon Musk sa môže stať najbohatším mužom sveta. No len ak Tesla uspeje

  • Musk dostal grant v hodnote 2 miliárd eur, ktorý môže výrazne pomôcť Tesle.
  • Grant zaväzuje Muska zostať na čele spoločnosti a dáva mu príležitosť stať sa najbohatším mužom na svete.
flickr.com
  • Musk dostal grant v hodnote 2 miliárd eur, ktorý môže výrazne pomôcť Tesle.
  • Grant zaväzuje Muska zostať na čele spoločnosti a dáva mu príležitosť stať sa najbohatším mužom na svete.

Všetko alebo nič. Elon Musk urobil odvážny a ambiciózny krok. Miliardár dostal miliardový grant v podobe akcií. Presnejšie grant v hodnote viac ako 2 mld. eur od Tesla Inc. Ide o historický unikát, ktorý zdôrazňuje budúci potenciál spoločnosti a jej spätosť s osobou Elona Muska. Ak bude s akciovými opciami, ktoré dostal, správne narábať, behom desaťročia mu môžu priniesť naspäť až 45 mld. eur. Úspech automobilky by teda mohol z tohto priekopníka spraviť najbohatšieho muža na svete. Nič však nie je garantované.

Dlhodobá budúcnosť Elona Muska v spoločnosti bola otázna. Grant však zmietol všetky pochyby zo stola a zaväzuje ho, aby zostal výkonným riaditeľom Tesly, resp. akýkoľvek nový CEO by sa musel zodpovedať priamo jemu.

Naposledy dostal Elon Musk podobný grant v roku 2012 a mal veľmi pozitívny dopad na produkciu elektromobilov. Nový balík, ktorý tento vizionár dostal, zdvihol trhovú hodnotu Tesly na približne 527 mld eur, čím sa dostala na úroveň spoločnosti Amazon. Celá situácia pomôže Muskovi získať viac akcií, ktorými bude môcť istiť svoje osobné dlžoby, tak ako to robí už niekoľko rokov.

Ak Musk z grantu vyťaží maximum, bude vlastniť 28 % podiel spoločnosti s hodnotou takmer 150 mld eur. Tým sa dostane na vrchol rebríčka miliardárov Bloombergu. Zatiaľ na tróne sedí Jeff Bezos z Amazonu s hodnotou majetku na úrovni 90 mld. eur.

zdroje: cnbc.combloomberg.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK