Elon Musk sa obul do Billa Gatesa: Sklamalo ma, že si kúpil Porsche namiesto Tesly

  • Elon Musk je sklamaný z Billa Gatesa, že sa obrátil ku konkurencii
  • Gates ale priznal, že Muskova Tesla pomáha v boji proti klimatickým zmenám
BeFunky-collage (1)
TASR
  • Elon Musk je sklamaný z Billa Gatesa, že sa obrátil ku konkurencii
  • Gates ale priznal, že Muskova Tesla pomáha v boji proti klimatickým zmenám

Šéf spoločnosti Tesla Elon Musk je sklamaný z toho, že si druhý najbohatší muž planéty kúpil nové Porsche Taycan a nie Muskovu Teslu.

Šéf Microsoftu Bill Gates hovoril na Youtube Marquesa Brownleeho o elektromobilite, koronavíruse a spomenul aj kúpu Porsche Taycan. Následne sa Elon Musk podľa portálu Bloomberg vyjadril, že z tohto rozhodnutia bol sklamaný kvôli tomu, že neuprednostnil Teslu.

Bill Gates však Muskov nápad s Teslou pochválil a tvrdí, že značnou mierou prispieva k znižovaniu emisií a životného prostredia. „Moje diskusie s Gatesom zjavne neboli ohromujúce,“ vyjadril sa Musk na Twitteri.

Tesla poráža Porsche v dojazde na jedno nabitie

Elektrický model Taycan od Porsche začína na cene 185-tisíc dolárov a samotný Gates nad touto cenou vyjadril pochybnosti. Súčasne Gates označil novinku od Porsche za „veľmi cool“.

Musk má možno právo byť na Gatesa nahnevaný, keďže modely od Tesly sú značne lacnejšie (o viac ako 150 tisíc) a dojazd Tesly na jedno nabitie je podľa oficiálnych údajov vyšší.

Model 3 má podľa Tesly dojazd približne 530 kilometrov, naopak Porsche Taycan 388 až 412 kilometrov. Cenový rozdiel je však veľmi odlišný. Model 3 od Tesly stojí približne 45-tisíc eur.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech