Elon Musk sa zdôveruje o svojom mentálnom zdraví cez tweety

  • Množstvo mladých je dnes na sociálnych sieťach doslova závislých a často tam iba strácajú svoj cenný čas. Pre ľudí, ako je Elon Musk, je to však jedinečné miesto, ako komunikovať s bežnými ľuďmi. Tí sa na oplátku môžu dozvedieť niečo viac z jeho súkromia.
  • Množstvo mladých je dnes na sociálnych sieťach doslova závislých a často tam iba strácajú svoj cenný čas. Pre ľudí, ako je Elon Musk, je to však jedinečné miesto, ako komunikovať s bežnými ľuďmi. Tí sa na oplátku môžu dozvedieť niečo viac z jeho súkromia.

Je len málo známych osobností, ktoré dokážu zaujať pozornosť masy rovnakým spôsobom, ako Elon Musk. Či už sa háda s Markom Zuckerbergom o nebezpečenstve umelej inteligencie alebo aktualizuje novinky o Hyperloope, Boring Company, Tesle či SpaceX, zvyčajne to je dobrá téma na akýkoľvek článok.

V tomto článku sa ti pokúsime priblížiť jeho postovanie príspevkov na Twitter, ktorým sa hovorí aj tweety, a tiež komunikáciu s bežnými „smrteľníkmi“.

Zdroj: twitter.com

Preklad komunikácie:

Elon Musk: „Realita sú úžasné výšky, hrozné minimá a nekompromisný stres. Nemyslím si, že ľudia chcú počuť o posledných dvoch.“

Fahad Uddin: „Ste bipolárny?“

Elon Musk: „Možno nie po medicínskej stránke. Neviem. Zlé pocity súvisia so zlými udalosťami, takže možno skutočným problémom je dostať sa preč z toho, k čomu som sa upísal.“

Elon Musk má množstvo rolí (milionár, vizionár, CEO…), ale určite netrpí bipolárnou poruchou. Ako to však býva, geniálne mozgy sa zvyčajne vymykajú normálu a tak, ako sú fascinujúce, sú na druhej strane aj mierne podivné. Medzi genialitou a psychickou poruchou totiž môže byť veľmi tenká hranica. :)

Musk sa navyše vyznačuje tým, že je veľmi ťažké ho definovať a prehliadnuť, čo sa skrýva za jeho úžasným myslením. A to je práve to najzaujímavejšie na tomto mužovi, ktorý stojí za Teslou, SpaceX, SolarCity, BoringCompany… Dokonca aj jeho pomenovanie na Wikipédii, znie ako smiešne vytvorený titul.

„Elon Reeve Musk pochádzajúci z Južnej Afriky je Kanadsko-Americký obchodný magnát, investor, inžinier a vynálezca.“

foto: commons.wikimedia.org

Jeho účet na Twitteri ponúka pohľad do prierezu svetov hyperboly Steva Jobsa, entuziazmu Billa Gatesa a ambícií Marka Zuckerberga. Napriek tomu nie je ani jednou z týchto osobností. Má zaujímavý život, je veľmi múdry a zároveň dokáže vtipkovať. Jeho štýl pridávania príspevkov nemá žiadnu pravidelnosť. Ak sa niečo deje – aktualizácia softvéru Tesly, vylepšenie rakety SpaceX alebo posun v kopaní tunelov jeho najnovšou firmou, Musk nám to jednoducho dáva vedieť cez sociálne siete.

Inokedy sa však môže zdať, že jeho do istej miery „autistický“ status chápe iba on, ako na príklade nižšie. Odozva na takýto na pohľad nezmyselný post je však aj tak ohromná. :)

zdroj: twitter.com

Sociálne siete nám dávajú výborné príležitosti vidieť životy takýchto ľudí aj z inej perspektívy ako z TV alebo rozhovorov s novinármi. Môžeme byť neustále „in“ a taktiež s ním/nimi aj komunikovať. Pokojne ťa tak môže prekvapiť, že Elon na tvoj komentár odpovie. Možno konštruktívne, možno rovnako záhadne ako keď „miloval dlážku“. :)

Zdroj článku: thenextweb.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK