Elon Musk stratil 27 miliárd dolárov. Bill Gates mu tak v rebríčku najbohatších stojí v pätách

  • Bezos má v rebríčku najbohatších ľudí planéty náskok
  • Muskov majetok sa totiž prudko prepadol
Elon Musk
flickr/Daniel Oberhaus
  • Bezos má v rebríčku najbohatších ľudí planéty náskok
  • Muskov majetok sa totiž prudko prepadol

Elon Musk a zakladateľ technologickej spoločnosti Amazon Jeff Bezos si dlhodobo vymieňajú prvú priečku v zozname najbohatších ľudí na svete. Aktuálne má však Bezos 20-miliardový náskok. Okrem toho, že sa Elon Musk opäť prepadol na druhú priečku, na chrbát mu už dýcha aj Bill Gates. Ten je v súčasnosti tretím najbohatším človekom planéty.

Portál Bloomberg totiž uvádza, že Muskove bohatstvo minulý týždeň kleslo o 27 miliárd dolárov. Pokles jeho čistej hodnoty sa zhruba zhoduje s celým majetkom, ktorý má na konte 52. najbohatší človek na svete – James Dyson.

Ľudí s respirátorom pod nosom môžeš od dnes „nabonzovať“. Kompetentní ich budú musieť riešiť

Šťastie mu nepraje

Poklesy Muskovho majetku tak prerušujú šnúru úspechov, ktoré sa tiahli od minulého roka. Akcie spoločnosti Tesla v roku 2020 prudko vzrástli a zisky do nového roka naberali na hodnote. V januári už Elon Musk zosadil Bezosa z pozície najbohatšieho človeka na svete.

Aktuálne mu však šťastie nepraje a doplatil na prebiehajúci výpredaj akcií technologických firiem. Dailymail uvádza, že niektorí analytici označujú akcie spoločnosti Tesla ako potenciálne nadhodnotené.

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Elon Musk Now (@elonrmuskk)

Technologické firmy klesajú

CNN uvádza, že americké finančné centrum Wall Street je čoraz viac nervóznejšie z rastúcich výnosov dlhopisov. Finweb tvrdí, že tie sa počas minulého týždňa dostali až na 1,55 percenta. Na začiatku roka sa však výnosy pohybovali pod hranicou jedného percenta. Práve z toho dôvodu strácajú vieru v ďalší rast technologických spoločností.

Finweb tiež uvádza: „Obavy však na trhoch panujú aj z rýchlejšieho rastu cien. Podľa niektorých analytikov môže americká centrálna banka Fed zvýšiť úrokové miery oveľa skôr, než sa pôvodne očakávalo.“ Doplácajú na to mnohé technologické firmy, ktoré klesajú tretí týždeň po sebe.

Aj napriek tomu, že sa Elonovi Muskovi aktuálne príliš nedarí, mnohí očakávajú že jeho majetok bude v roku 2021 naberať na hodnote.

Zdroje: dailymail.com, CNN, bloomberg, finweb

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech