Elon Musk „vstal z mŕtvych“. Jeho zmiznutie vystriedali ešte bizarnejšie tweety ako obvykle

  • Najbohatší muž na svete zmizol zo sociálnych sietí
  • Kým doteraz tweetoval aj niekoľkokrát za deň, odrazu o ňom nebolo počuť
  • Dnes sa vrátil v oblaku bizarnosti
Elon Musk na svojom Twitteri
Twitter/Elon Musk
  • Najbohatší muž na svete zmizol zo sociálnych sietí
  • Kým doteraz tweetoval aj niekoľkokrát za deň, odrazu o ňom nebolo počuť
  • Dnes sa vrátil v oblaku bizarnosti

Miliardár a generálny riaditeľ Tesla a Space X Elon Musk hlási návrat po niekoľkých dňoch absencie zo všetkých sociálnych sietí. Jeho zmiznutie vyvolalo hneď niekoľko teórií, prečo sa tak rozhodol.

Každý z nás si niekedy potrebuje dať prestávku od virtuálneho života. Elon Musk však patrí medzi najaktívnejších používateľov Twitteru. Jeho tweety sú známe každému.

Práve preto jeho niekoľkodňová neaktivita u mnohých vyvolala podozrenie, ktoré aktuálne obohacuje jeho náhle cestovanie po Európe. 

Naposledy v júni

Naposledy miliardár tweetoval 21. júna. Vo svojom príspevku zverejnil obrázok s popisom „AI gets better everyday“. V preklade „Umelá inteligencia sa každým dňom zlepšuje“.

Po tomto dni sa miliardár odmlčal. V odpovediach na vyššie uvedený Muskov tweet sa nájdu nielen takí, ktorí sa dopytovali, kde sa podel ich vzor, no mnohí pod tento príspevok zdieľali titulky a odkazy na články o údajných zarážajúcich dátach Muskových Tesla elektromobilov.

Problémy s Teslou

Tesla v súčasnosti čelí obrovskému škandálu pre nevydarenú AI- Artificial intelligence, v preklade umelú inteligenciu autopilota, ktorý sa podieľal na určitom počte celkových autonehôd vozidiel Tesla. 

Práve jedna z teórií zahŕňa problém s Muskovou spoločnosťou Tesla. Firma podľa portálu CNBC utrpela najväčší štvrťročný pokles od roku 2010, pričom akcie spoločnosti klesli až o 38 %.

Okrem spomínaného škandálu s autopilotom ku kríze mohla prispieť aj ťažká finančná situácia, ktorá má dopad na každého, bez výnimky Tesly. Musk však k zlepšeniu situácie neprispel ani svojím konaním. 

Skôr v tomto roku Musk oznámil svojim zamestnancom návrat do kancelárií, s čím však mnohí nesúhlasili. Miliardára to neodradilo a zamestnancom sa vyhrážal vyhodením, pokiaľ do práce nenastúpia bezodkladne. 

Podľa portálu CNBC bol z dôvodu, že mal „zlý pocit“ o finančnej situácii svojej spoločnosti odhodlaný prísť o 10 % pracovných miest. 

Môže sa teda zdať, že svoju prestávku venoval práve riešeniu problémov so spoločnosťou Tesla, ktorá v dnešných dňoch zažíva značné problémy.

Logo

Editor Startitup s.r.o.

1500 - 2200 €
mesačne
mesačne

Svoj čas mohol venovať zvýšenému výdavku peňazí, ktorý ho podľa jeho príspevkov na Twitteri trápi už dlhšie. Spoločnosť vraj vyhadzuje nevídane veľké balíky peňazí na zbytočnosti.

Kúpa Twitteru

S veľkým balíkom peňazí sa spája najnovšie aj dohoda o kúpe platformy Twitter, ktorú sa miliardár pokúšal uzavrieť dlhý čas. Nakoniec sa mu to však podarilo. Sociálnu sieť mal Musk odkúpiť za neuveriteľných 44 miliárd dolárov. 

Niekoľko týždňov od dohody však Musk prekvapil s príspevkom o komplikáciách s kúpou. Ako informoval v tweete, dohoda je zatiaľ na bode mrazu pre chýbajúce údaje o falošných účtoch zo strany Twitteru.

Mnohým sa však zdá, že Musk sa z dohody snaží všemožne vycúvať práve pre spomínané problémy so spoločnosťou Tesla. Už tak kritická finančná situácia jednej z jeho firiem neprispieva a ďalší 44-miliardový výdavok by určite k riešeniu problému neprispel. 

Sexuálne obťažovanie

Bez škandálu sa nezaobišla ani Muskova druhá spoločnosť Space X. Okrem škandálu s bezpečnosťou autopilota v modeloch Tesla sa Elon Musk objavuje v rovnako vážnom, osobnom škandále sexuálneho obťažovania.

Z neho ho mala obviniť pracovníčka Space X, keď jej Musk mal ukázať svoje intímne oblasti, dotýkať sa jej či ponúknuť jej koňa výmenou za erotickú masáž. 

Portál Insider, ktorý s príbehom prišiel, sa opiera nielen o svedectvá, no aj e-mailovú komunikáciu a dokumenty, ktoré potvrdzujú, že za to, aby o incidente zamestnankyňa mlčala, jej bolo zaplatených 250-tisíc dolárov. 

Incident, ktorý sa odohral ešte v roku 2016, má dohru až teraz, po tom, ako na povrch vyplávali nové zistenia. Podľa mnohých môže byť aj prípad, ktorý sa voči Muskovi formuje, jeden z dôvodov jeho absencie na sociálnych sieťach.

Výlet na Mars

Spoločnosť Space X však okrem škandálu môže Muska zaneprázdňovať aj pracovne. Space X sa v najbližších dňoch pripravuje na rozsvietenie jedného z najväčších raketových stupňov, aké boli kedy postavené.

Miliardár do tohto projektu investuje nemalé peniaze a na projekt vesmírnej lode Starship dohliada. Je teda otázne, či práve svojou absenciou nenaznačuje, že plánovaná operácia je aj po niekoľkých dohodách s federálnymi úradmi v sklze.

Homofóbne prejavy a transgender dcéra

Skutočne zaujímavá osobnosť Elona Muska je pretkaná mnohými škandálmi, nechýbajú sexuálne obťažovanie a aj homofóbne výroky. V jednom zo svojích tweetov sa posťažoval na zámená, ktoré bežne používame pre označenie niekoho pohlavia.

Svoju frustráciu vyjadril práve v spojení s transgender komunitou, ktorá oslovenie ona/jej a on/jeho/jemu vníma pri zmene pohlavia podstatnejšie. 

V tweete píše: „Úplne podporujem trans ľudí, ale tieto zámena sú estetická nočná mora.“

U mnohých komentujúcich vyvolal pobúrenie, pretože sa osobné zámena v každodennej komunikácii uplatňujú bežne. Mnohí preto tento „pokus o vtip“ vnímali ako homofóbny výrok.

Prečo ale aj táto téma patrí k možným teóriám? Aj keď kritika jeho osobného názoru tolerovať či neznášať zaužívané zámená pokiaľ ide o transgender ľudí nemusí pôsobiť ako veľký dôvod na odchod, k situácii prispelo vyjadrenie Muskovej len 18-ročnej dcéry, ktorá do skupiny transgender patrí. 

Verejne sa vyjadrila, že pracuje na tom, aby si zmenila svoje meno, a to nielen preto, aby sa vo svojej osobe cítila lepšie, no aj preto, aby s Muskom nebola spájaná.

Portál TMZ uviedol, že k zmene ju priviedla „rodová identita a skutočnosť, že už nežijem alebo si neželám byť v žiadnom príbuzenskom vzťahu so svojím biologickým otcom,“ píše v liste.

Dlho očakávaný návrat

Na 11. deň Elon Musk ohlási opätovný príchod. Tak rýchlo, ako sa zo sociálnych sietí vytratil, prichádza s čerstvými a poriadne bizarnými príspevkami niekoľko minút po sebe. 

Fanúšikov šokoval s fotkami zo svojich ciest po Európe. Od fotografie s výstrednou nevestou v Benátkach, až po stretnutie s Pápežom.

Musk svoje cesty nevysvetlil a rovnako tak ani jeho náhly odstup zo sveta sociálnych sietí. Je tak aj naďalej otázne, prečo sa milovník Twitteru po dlhej prestávke k sociálnym sieťam opäť vrátil, a to s príspevkami, z ktorých sú mnohí prekvapení. 

Zdroje: Twitter, CNBC, CNBC, Insider, TMZ

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá