Elon Musk vynadal Facebooku po tom, čo kritizovali jeho znalosti o umelej inteligencii

  • Vedúci oddelenie umelej inteligencie vo Facebooku Jerome Pesenti tvrdí, že Elon Musk nevie nič ohľadom technológie umelej inteligencie
  • Musk na to odpovedal, že Facebook stojí za nič
Elon Musk sa obul do Facebooku
TASR/Chris Carlson, unsplash/Kon Karampelas,
  • Vedúci oddelenie umelej inteligencie vo Facebooku Jerome Pesenti tvrdí, že Elon Musk nevie nič ohľadom technológie umelej inteligencie
  • Musk na to odpovedal, že Facebook stojí za nič

Elon Musk je mnohými považovaný za jedného z najväčších vizionárov dnešnej doby. Dôkazom toho je aj jeho množstvo projektov, ktoré majú ľudstvo posunúť vpred. 

Preto bolo pomerne šokujúce a prekvapujúce, keď sa riaditeľ oddelenia umelej inteligencie vo Facebooku Jerome Pesenti vyjadril, že šéf spoločnosti Tesla nemá ani tušenia, čo hovorí, keď rozpráva o umelej inteligencii. Informoval o tom portál FoxNews

Pesenti týmto tvrdením reagoval najmä na článok z dielne CNBC, ktorý hovoril o „pozitívnom“ vzťahu Elona Muska s komunitou zaoberajúcou sa umelou inteligenciou. 

Článok citoval viacerých anonymných vývojárov umelej inteligencie z viacerých spoločností, ktorí označili výroky Elona Muska k tejto technológii ako nevhodné.

Elon Musk sa obul do Facebooku
zdroj: Ilustračný obrázok / unsplash.com

Aj napriek tomu, že oceňujú jeho podnikateľské nápady a úspechy, taktiež vyzvali verejnosť k tomu, aby ľudia príliš nezohľadňovali jeho názory na umelú inteligenciu. 

Podľa nich totiž široká verejnosť nechápe v akom stave a zrelosti sa súčasná technológia umelej inteligencie nachádza. Musk  pritom už dávnejšie označil umelú inteligencii za najväčšiu hrozbu pre ľudstvo a spôsob ako vyvolať tretiu svetovú vojnu. 

Na Muskovu odpoveď nebolo treba dlho čakať 

Vyjadrenie Pesentiho sa, pochopiteľne, dostalo aj ku Elonovi Muskovi, ktorý naň odpovedal spôsobom sebe vlastným. Prehlásil totiž, že Facebook stojí za nič. Samozrejme, v angličtine trošku ostrejším tónom.

Elon Musk kritizuje Facebook dlhodobo 

Už vo februári tohto roka sa CEO Tesly a Space X vyjadril, že táto sociálna sieť je chromá a vyzýval užívateľov, aby si zmazali svoje účty. 

Elon Musk však rozhodne nie je jediným kritikom tejto sociálnej siete. Jedným z ďalších je aj známy komik Sasha Baron Cohen. Ten sa na svojom Twitteri zamýšľal nad tým, či skutočne dovolíme jednej osobe kontrolovať informácie o 2,5 miliarde ľudí. 

Podľa neho by mal byť Facebook kontrolovaný vládou a nie súkromným podnikateľom. 

Masívna kritika voči Facebooku prišla aj po tom, čo bol odhalený škandál s agentúrou Cambridge Analytica, ktorá pomocou Facebooku dokázala manipulovať názor voliča. 

Zdroje: FoxNews, DailyMail

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech