Elon Musk vyšiel s pravdou von. Prehovoril o tom, ako mu Tesla zničila život, hoci mu zarobila miliardy

  • Miliardár Elon Musk sa priznal, že trpí psychickými problémami
  • Tie sú údajne spojené s jeho spoločnosťou Tesla
Musk4
SITA/AP, Susan Walsh
  • Miliardár Elon Musk sa priznal, že trpí psychickými problémami
  • Tie sú údajne spojené s jeho spoločnosťou Tesla

Jeden z najbohatších ľudí sveta tvrdí, že jeho život je náročný. Počas nedávnej konferencie hovoril výkonný riaditeľ Tesly Elon Musk o problémoch a prekážkach, s ktorými sa počas svojho pôsobenia vo firme stretol. 

Musk hovoril o tom, že zažil nesmierne ťažké obdobia a je presvedčený, že za dve tretiny jeho osobných a profesijných problémov môže práve Tesla. Musk pre CNBC povedal, že najviac duševnej a fyzickej pohody stratil kvôli tomu, že firma Tesla túži po prechode na obnoviteľnú energiu.

zdroj: TASR / AP (Chris Carlson)

Začínal ako produktový architekt

Po nútenom odchode Eberharda zo spoločnosti sa v roku 2008 Musk stal generálnym riaditeľom a produktovým architektom. Prvý elektrický športový automobil Tesla Roadster postavila spoločnosť v roku 2008, a predala cca 2 500 vozidiel do 31 krajín.

Štvordverový sedan Model S sa do predaja dostal 22. júna 2012 a tretí model, Model X, spoločnosť predstavila taktiež v roku 2012. Uvedenie na trh sa však presunulo až na rok 2015.

Okrem svojich vlastných vozidiel predáva Tesla systémy elektrického pohonu aj pre Daimler pre Smart EV, Mercedes triedy B s elektrickým pohonom, Mercedes triedy A a Toyotu pre RAV4 EV. Musk tak dokázal získať dlhodobých investorov do spoločnosti Tesla.

zdroj: TASR/AP Photo/Jeff Chiu, File

Dnes je Tesla jednotkou v rebríčku najpredávanejších elektromobilov na svete. Aj napriek všetkým problémom a krízam je táto spoločnosť označená ako jedna z najcennejších. Často sa však objavujú pochybnosti o tom, či jej hodnotu vyznávači kultu Elona Muska nezvyšujú až príliš. 

Tesle bola vyčítaná aj propagácia „autopilota“ ako 100-percentne autonómnej funkcie, ktorú ale v skutočnosti legislatíva v EÚ ani neumožňuje využívať naplno.

zdroj: SITA/AP, Susan Walsh

Usilujeme sa byť dobrí 

Počas konferencie, ktorá bola zvolaná kvôli súdnemu sporu z roku 2016 týkajúceho sa údajnej akvizície spoločnosti SolarCity spoločnosťou Tesla, sa Musk vyjadril, že v Tesle sa snažia byť dobrí. Údajnú akvizíciu označil sa prehĺbenie úsilia spoločnosti v oblasti solárnych inštalácií. Tento krok však možno považovať za veľkú ranu pre investorov spoločnosti.

Hoci to chvíľami vyzeralo tak, že miliardár o spoločnosť príde, nestalo sa to. V roku 2018 začal Musk pracovať o niečo viac a noci trávil na gauči v automobilke. Hoci mu jeho výplaty a majetok umožňujú ísť do dôchodku už teraz, pracuje ďalej a spoločnosť sa snaží zdokonaliť čo najviac. 

Zdroj: Futurism.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK