Erste Digital hackathon rozvíril IT komunitu v Košiciach

Untitled design (57)
Erste Digital

Jedna z najväčších IT firiem v CEE regióne s vyše 2100 zamestnancami oznámila svoj príchod do Košíc. Erste Digital od nového roka otvára svoju pobočku aj na východe Slovenska. Pri tejto príležitosti zorganizovala v spolupráci s Technickou Univerzitou v Košiciach a Technicom UVP inovačný hackathon pre študentov a mladých profesionálov v oblasti IT.

Cieľom hackathonu bolo počas 24 hodín vytvoriť riešenia pre oblasti #smartBanking a #smartUniversity. Iným slovom digitálne riešenia pre moderné bankové služby alebo digitálne riešenia pre univerzity. Popisy kategórií môžete nájsť na oficiálnej stránke: ED Hackathon 2022 (kosicehackathon2022.sk)

„KosiceHackathon2022 bola prvá oficiálna udalosť Erste Digital v Košiciach. Z tohto pohľadu si neviem predstaviť lepší štart – veľká účasť, ešte väčší záujem a vysoká kvalita súťažných tímov. Som presvedčený, že táto akcia výrazne podporí našu ambíciu zaradiť sa medzi TOP zamestnávateľov v IT sektore v košickom regióne,“ vyjadril sa manažér košickej pobočky Erste Digital, Štefan Miklóš.

Na hackathon sa prihlásilo vyše 90 účastníkov, ktorí vytvorili 17 tímov. Ich návrhy priniesli riešenia v rezervačných systémoch, či už školy alebo banky, sledovanie kvality služieb alebo prostredia. Ako to počas hackathonu vyzeralo si môžete pozrieť vo videu.

Víťazný tím sa zameral na riešenie #smartUniversity, kde priniesol komplexné digitálne riešenie pre lepšie parkovanie na študentskom parkovisku, inováciu zastaralého spôsobu prezenčnej listiny alebo zníženie dlhých radov na obedy. Členka víťazného tímu, Katarína Marcinčáková, o hackathone povedala:

„Celý event bol super a neskutočne sme si to užili. Asi najväčšou výzvou bolo pretaviť naše nápady, myšlienky a vízie do reality za 24 hodín. Stres bol iba kúsok pred prezentáciou, či sa všetko podarí ukázať aj naživo.“ Víťazný tím zatiaľ ešte nevedel ako použije odmenu 2000€.

IMG_0592
zdroj: Erste Digital

O udalosti sa vyjadril aj hlavný organizátor Ján Sehnal: „Veríme, že aj Hackathonom samotným, ako aj riešeniami, ktoré sme za inovačný tím prezentovali na tejto výnimočnej akcii, sme dokázali ukázať študentom a návštevníkom, že nie sme žiadna nudná korporácia, a že sa vieme postaviť k väčšine technológií čelom. Dokážeme nájsť pre ne seriózne využitie v bankovníctve, od VR, cez IoT, hologram, chatboty a voiceboty, AR, neurónové siete, až po Metaverse a Quantum computing.“

Erste Digital je IT spoločnosť, ktorá stojí za veľkým množstvom riešení Erste skupiny, vrátane aplikácie George. Pre viac informácií o spoločnosti a voľných pracovných pozíciách navštivte ich web TU.

vitazny tim
zdroj: Erste Digital

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá