ESET bez reklamy a Dortmund bez divákov. Šéf Dortmundu varuje pred obrovskými stratami, ak sa nezačne hrať

  • Watzke otvorene o hrozbách v prípade nedokončenia sezóny
  • Spolupráca spoločností ESET a BVB spája svet futbalu s bezpečnosťou na internete, čo je obzvlášť dôležité pre nové možnosti akými sú sledovanie zápasov či získavanie cenných zberateľských predmetov cez internet
bvb-1090x610
TS ESET/unsplash,
  • Watzke otvorene o hrozbách v prípade nedokončenia sezóny
  • Spolupráca spoločností ESET a BVB spája svet futbalu s bezpečnosťou na internete, čo je obzvlášť dôležité pre nové možnosti akými sú sledovanie zápasov či získavanie cenných zberateľských predmetov cez internet

Výkonný šéf popredného bundesligového klubu Borussia Dortmund Hans-Joachim Watzke varuje pred obrovskými škodami v nemeckom profesionálnom futbale, keď sa čoskoro opäť nerozbehne pre pandémiu koronavírusu prerušená súťaž aspoň so zápasmi bez divákov.

„Ak nezačneme hrať v najbližších mesiacoch, potopí to celú bundesligu,“ uviedol v nedeľu pre televíziu Sky skúsený funkcionár, podľa ktorého môže kluby postihnúť insolventnosť.

„Môžeme to predpokladať. Každý vie, že v prípade insolventnosti, prídu tzv. bieli rytieri, ktorý povedia, že vám dáme peniaze, ale musíte sa postarať o to, aby padlo pravidlo 50+1, ktoré sa týka vlastníckych pomerov. Musíme si dať pozor. Ak by sme sezónu nedokončili do 30. júna, čelili by sme obrovským stratám,“ dodal Watzke.

Nemecká futbalová liga (DFL) plánuje obnoviť dianie na futbalových trávnikoch v máji.

Odovzdávanie sponzorského dresu počas prvého kola Bundesligy. Hans-Joachim Watzke (CEO Borussie Dortmund), Anton Zajac (spolumajiteľ spoločnosti ESET), Holger Suhl, (Country Manager spoločnosti ESET v Nemecku), Carsten Cramer (výkonný riaditeľ Borussie Dortmund)
zdroj: Odovzdávanie sponzorského dresu počas prvého kola Bundesligy. Hans-Joachim Watzke (CEO Borussie Dortmund), Anton Zajac (spolumajiteľ spoločnosti ESET), Holger Suhl, (Country Manager spoločnosti ESET v Nemecku), Carsten Cramer (výkonný riaditeľ Borussie Dortmund)
ESET je oficiálnym partnerom futbalového klubu Borussia Dortmund

ESET sa v roku 2019 dohodol s osemnásobným nemeckým majstrom na trojročnej spolupráci, ktorá sa zameriava najmä na podporu fanúšikov počas zápasov. Jedným z hlavných úmyslov spoločnosti ESET je ešte väčšia reklamná podpora práve na lukratívnom nemeckom trhu v segmente cybersecurity. To, že ESET platí nemalé peniaze, no nedostáva dnes požadovaný brand awarness môže byť pre firmu nemalý problém.

„Borrusia Dortmund je jeden z najpopulárnejších európskych futbalových klubov. Podobne ako ESET aj BVB pristupuje k svojim fanúšikom s vášňou. Ide teda o ideálne spojenie s nadšenými fanúšikmi, ktorí si chcú užívať skvelý futbal na ihrisku, ale aj pri bezpečnom sledovaní zápasov online,“ vysvetľuje CEO spoločnosti ESET Richard Marko.

„Spoločnosť ESET stojí za hodnotami, ktoré BVB stelesňuje: spoľahlivosť, zanietenie, odvaha a integrita. Naše stretnutia boli od začiatku charakterizované vzájomnou dôverou. Sme šťastní, že môžeme privítať ESET v našom tíme partnerov,“ dopĺňa CEO Borussie Dortmund Hans-Joachim Watzke

zdroj: TS/eset, sita

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech