ESET kúpil spoločnosť DESlock+, uznávaného lídra v oblasti šifrovania

  • ESET oznámil akvizíciu DESlock+, uznávanej spoločnosti zaoberajúcej sa šifrovaním. Firmu odkúpil od jej bývalého manažmentu a spoločnosti Shackleton Ventures Investment.
image_1443042122.png
  • ESET oznámil akvizíciu DESlock+, uznávanej spoločnosti zaoberajúcej sa šifrovaním. Firmu odkúpil od jej bývalého manažmentu a spoločnosti Shackleton Ventures Investment.

 

ESET plánuje integrovať riešenia DESlock+ do svojho širokého portfólia produktov pre domácich zákazníkov i firmy. Medzi najobávanejšie oblasti digitálneho života firiem a používateľov patrí ochrana dát a osobných údajov. Zároveň organizácie, ako napríklad Európska komisia, presadzujú regulácie, ktoré budú od firiem a organizácií vyžadovať pri ochrane dát svojich používateľov implementáciu bezpečnostných opatrení, akými je šifrovanie.

 

 

„Nedávny prieskum uskutočnený vo firmách nám povedal, že dve tretiny z nich majú potrebu používať šifrovanie, ktoré by bolo súčasťou ich štandardného bezpečnostného riešenia,“ hovorí Ignacio Sbampato, obchodný a marketingový riaditeľ spoločnosti ESET. „Pri predaji riešení DESlock+ ako súčasti ESET technologickej aliancie, sme mali veľmi dobré výsledky a veríme, že naši zákazníci budú spokojní s tým, že toto partnerstvo ďalej rozvíjame. Akvizícia DESlock+ nám umožní doplniť naše portfólio bezpečnostných produktov o skvelú šifrovaciu technológiu,“dodáva Sbampato.

DESlock+, so sídlom v britskom Tauntone, sa špecializuje na pokročilé šifrovacie riešenia. So spoločnosťou ESET začal spolupracovať pred dvoma rokmi, keď sa stal súčasťou programu ESET technologická aliancia. „Šifrovanie hrá v bezpečnosti dôležitú úlohu a predstavuje trezor chrániaci citlivé informácie vašej firmy ako aj vaše osobné údaje,“hovorí Palo Luka, technologický riaditeľ spoločnosti ESET. „Našim plánom je plne integrovať zakúpenú technológiu do našich produktov pre firmy i domácnosti a ďalej ju rozvíjať,“ vysvetľuje Luka.

 

 

Existujúci dvanásťčlenný DESlock+ tím bol vedený výkonným riaditeľom Davidom Tomlinsonom, z ktorého sa stal manažér útvaru šifrovania spoločnosti ESET. Po akvizícii ESET neplánuje žiadne personálne zmeny. Všetci zamestnanci DESlock+ sa stávajú zamestnancami firmy ESET. „Tím sa veľmi teší na svoju budúcnosť v ESET rodine,“opísal zmenu David Tomlinson. Akvizíciou DESlock+ vzniklo ďalšie výskumné a vývojové centrum ESETu, čo firme umožní vyhľadávať miestny talent vo Veľkej Británii, kde tento líder v šifrovaní sídli.

 

David Tomlinson

 

DESlock+ je silný nástroj s patentovanou správou zdieľaní šifrovacích kľúčov, ktorý ponúka mnoho šifrovacích vlastností. Jeho súčasťou je bezpečná vzdialená správa riadená cez webový prehliadač, mobilná verzia pre iOS a taktiež DESlock+ Go, ktorý dovoľuje prístup k zašifrovaným dátam aj na pracovných staniciach, ktoré nemajú nainštalované riešenie DESlock+.

 

zdroj:eset.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech