ESET zaznamenal významný úspech, ktorý sa týka aj teba

  • ESET sa môže pýšiť novou dohodou s americkým globálnym gigantom
  • Ide o veľmi dôležitú spoluprácu, ktorá zasiahne všetkých používateľov Google Play
Eset Media
  • ESET sa môže pýšiť novou dohodou s americkým globálnym gigantom
  • Ide o veľmi dôležitú spoluprácu, ktorá zasiahne všetkých používateľov Google Play

Slovenská bezpečnostná spoločnosť ESET sa stala zakladajúcim členom App Defense aliancie, ktorej cieľom bude chrániť aplikačný obchod Google Play. Ide o primárny zdroj aplikácií pre zariadenia s operačným systémom Android.

ESET bude poskytovať svoju oceňovanú detekciu a know-how pre Android ekosystém a bude viesť výskum zameraný na zlepšenie zabezpečenia Google Play. ESET je ustanovujúcim členom a svoju činnosť v aliancii začal 6. novembra 2019.

Google play by mal byť bezpečnejší

Táto mimoriadna aliancia dopĺňa existujúce partnerstvá, ktoré má v súčasnosti ESET so spoločnosťou Google. Ide napríklad o integráciu s Chronicle, divíziou služby Google Cloud a ďalšiu spoluprácu na Google Chrome Cleanup.

Je to  bezpečnostný nástroj upozorňujúci používateľov internetového prehliadača Google Chrome na potenciálne hrozby. ESET skenovacie jadro je do tohto nástroja priamo zabudované.

„To, čo bolo predtým reaktívnym úsilím o zachytenie bezpečnostných zraniteľností, je teraz plnohodnotnou a proaktívnou kampaňou s cieľom ochrániť miliardy ľudí a firiem priamo pri zdroji,“ povedal Lukáš Štefanko, výskumník spoločnosti ESET zameraný na Android malware.

„ESET je neustále v popredí výskumu bezpečnostných hrozieb. Spolu s ESETom budú môcť ďalší členovia App Defense Alliance poskytovať Googlu informácie, ktoré budú viesť k odstráneniu hrozieb a pomôžu  používateľom systému Android zostať o krok pred počítačovými útočníkmi,“ dodáva Štefanko.

Spoločnosť ESET bola vybraná spoločnosťou Google na základe jej odborných znalostí pri dlhoročnom odhaľovaní škodlivých aplikácií v Obchode Google Play. Vďaka objavu špecifických bankových trójskych koní, spywaru a ransomwaru pomohla spoločnosť ESET identifikovať najsofistikovanejšie hrozby zamerané na mobilné zariadenia s operačným systémom Android. 

Globálne partnerstvo zvýši ochranu

Vďaka tomuto partnerstvu sa výskumné tímy spoločnosti ESET hĺbkovo zapoja do analýzy všetkých aplikácií a pomôžu aktívne chrániť používateľov obchodu Google Play. V rámci tejto spolupráce bude ESET zdieľať s Googlom svoje rozhodnutia o aplikáciách, ktoré označí ako škodlivé, potenciálne škodlivé alebo nežiaduce, a to ešte pred sprístupnením aplikácií v obchode Google Play. 

„Pri online ochrane domácich používateľov a firiem intenzívne spolupracuje Google s členmi bezpečnostnej komunity už roky. Dnešná správa je najnovším príkladom takejto spolupráce,“ povedal Dave Kleidenmacher, vedúci zabezpečenia platformy Android v spoločnosti Google.

„Partnerstvo s uznávaným členom IT bezpečnostnej komunity, akým je spoločnosť ESET, zvýši ochranu ekosystému Google Play. Tešíme sa až uvidíme, čo naše tímy dokážu spoločne dosiahnuť,“ dodal Kledenmacher.

Takmer 40 percent zamestnancov ESETu pracuje vo výskume a vývoji, vďaka čomu sú nie len zákazníci spoločnosti ESET chránení pred najnovšími a najpokročilejšími počítačovými hrozbami. S viac ako 30-ročným know-how v oblasti IT bezpečnosti sa ESET zameriava na viacvrstvový prístup ku kybernetickej ochrane. Chráni viac ako 110-miliónov používateľov v 200 krajinách a teritóriách na celom svete a pravidelne publikuje svoj výskum na webe WeLiveSecurity.

Zdroj: TS

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech