Ester pracuje pre Netflix: Vyžadujú nasadenie 24/7, ale plat je kráľovský

  • Pracovala vo firme s najlepšími zamestnaneckými výhodami
  • S najslávnejšími ľuďmi sa robilo najhoršie, spomína
Ester Brym
Ester sa vo filmovej branži pohybuje viac ako 10 rokov, Archív/Ester Brym
  • Pracovala vo firme s najlepšími zamestnaneckými výhodami
  • S najslávnejšími ľuďmi sa robilo najhoršie, spomína

Streamovacie spoločnosti si v posledných rokoch užívajú výslnie. Významne k tomu dopomohla napríklad aj pandémia, keď boli ľudia doslova nútení stráviť viac času doma. A tak sa aj u nás oveľa známejšou stala spoločnosť, ktorej typickú zvučku snáď pozná už každý. Okrem vlastnej produkcie priniesla divákom aj mnohé ďalšie snímky, od rozprávok cez filmy či seriály až k dokumentárnej produkcie. A práve v tejto spoločnosti pracovala Ester. Jej červené logo a služby už využíva celý svet.

Ester Brym hovorí, že práca v Netflixe by sa dala charakterizovať dvoma slovami – sloboda a zodpovednosť. Sloboda pracovať kedykoľvek, kdekoľvek a s kýmkoľvek je taká výnimočná, že zamestnancov motivuje každý deň ukázať, že do spoločnosti naozaj patria. Práve vďaka takému pracovnému nasadeniu je spoločnosť schopná každým dňom lámať rekordy.

Ester Brym pochádza z Prahy. Po strednej škole odišla do New Yorku, kde študovala filmový strih. Vo filmovej brandži sa pohybuje už viac ako desať rokov, pracovala napríklad pre MTV, štúdio Lionsgate a už vyššie spomínanú najpopulárnejšiu streamovaciu službu na svete Netflix. Momentálne žije a pracuje v Disney Studios.

  • Ako vyzerala jej práca v Netflixe,
  • Ako túto skúsenosť hodnotí s odstupom času
  • V čom sa líši Netflix od jej aktuálnej práce 
  • Aké zamestnanecké výhody ponúka Netflix

zdroj: Ester Brym

Ako si sa dostala do Netflixu? 

Do Neflixu som robila pohovor po tom, čo som opustila štúdio Lionsgate pred pár rokmi. Zrovna hľadali niekoho do post-produkcie a asset managementu, čo je môj odbor. 

Aké boli tvoje prvé kroky? Potrebovala si mať namakané CV aby si sa vôbec mohla hlásiť do spoločnosti? 

Áno. Netflix je známy tým, že neberie žiadnych začiatočníkov. Často hovoria, že najlepších ľudí z biznisu si vždy nájdu. Predtým, ako som si poslala svoje CV do Netflixu, som pracovala v post-produkcii viac ako 10 rokov.

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá