Európske Maldivy, o ktorých Slováci netušia. Spoznaj 10 najmodrejších pláží v Európe (REBRÍČEK)

  • Veľa tyrkysových vôd je v okolí Grécka
  • Rebríček zostavili vďaka Google maps
Pláže
Ilustračná fotografia Pexels/Vincent Rivaud, Pexels/Fatih Hakkıoğlu
  • Veľa tyrkysových vôd je v okolí Grécka
  • Rebríček zostavili vďaka Google maps

Cestovná kancelária CV Villas z Londýna sa v marci tohto roku pustila do fascinujúceho projektu – hľadania pláží s najmodrejšími vodami na svete. Cieľom bolo pomôcť cestovateľom vybrať si tú pravú destináciu pre ich vysnívanú dovolenku s tyrkysovou vodou.

Na základe vedeckej teórie farieb analyzoval tím cestovnej kancelárie farebné kódy RGB z nefiltrovaných obrázkov Google Maps 200 populárnych pláží po celom svete. Cieľom bolo zistiť, ako blízko sa odtieň vody na daných plážach približuje k mimoriadne žiarivému modrému odtieňu objavenému v roku 2016. Informuje o tom USA Today. Na základe toho sa podarilo zostaviť rebríček 10 pláží, ktoré majú najmodrejšiu vodu. 

Zatiaľ čo si väčšina ľudí predstavuje azúrové vody niekde v tropickom prostredí, ako sú Maldivy alebo Bora Bora, výskum odhalil, že niektoré z najmodrejších vôd možno nájsť v Európe, najmä v okolí Grécka. 

1. Pláž Pasqyra, Albánsko

Hľadáš miesto s vodou takou modrou, že by si sa v nej stratil? Pláž Pasqyra, nazývaná aj Mirror Beach, je tou pravou voľbou. Svoju prezývku si vyslúžila vďaka krištáľovo čistej vode, ktorá odráža slnečné lúče ako zrkadlo. Predstav si pobrežie, ktoré ťa uchváti svojou krásou, obklopené dramatickými skalnými útvarmi a majestátnymi horami.

Cesta k tejto oáze pokoja vedie po malebnej poľnej ceste, ktorá ústi do kamenistej trasy. Aj keď ťa očarí úchvatná modrá voda, maj na pamäti, že pláž býva v priebehu dňa pomerne rušná. Ak hľadáš pokoj a samotu, odporúčame ti navštíviť ju mimo špičky.

2. Paralia Mpouka, Grécko

Paralia Mpouka, rozprestierajúca sa na brehu Iónskeho mora, ťa očarí svojou priestrannosťou a vodou hrajúcou všetkými odtieňmi jasne modrej. Táto obľúbená plážová destinácia ponúka zábavu pre celú rodinu.

Deti sa s radosťou vyšantia v plytkej vode, zatiaľ čo starší si vychutnajú plavbu na kajaku alebo paddleboarde. Akonáhle sa popoludní zdvihne vietor, milovníci vodných športov sa vrhnú na vlny s windsurfingovými doskami.

Paralia Mpouka nie je len plážou, je to zážitok. Nechaj sa unášať tyrkysovou vodou, slnkom a pohodovou atmosférou, ktorá toto miesto obklopuje.

3. Pláž Kassiopi, Grécko

Predstav si zátoku s bielou kamienkovou plážou, kde sa voda ligoce v nespočetných odtieňoch tyrkysovej a je taká priezračná, že môžeš pozorovať ryby plávať priamo pod hladinou. To je Kassiopi, klenot Korfu, ktorý očarí každého cestovateľa.

Návštevníci si tu užijú relaxáciu na slnku, osvieženie v krištáľovo čistej vode a nekonečné možnosti vodných aktivít. Šnorchlovanie a paddleboarding odhalia bohatý podmorský svet, zatiaľ čo vodné skútre ponúknu vzrušujúcu jazdu po hladine.

Pre tých, ktorí túžia po pokoji, je tu malebná pobrežná promenáda lemovaná útulnými kaviarňami a tavernami. Vychutnaj si lahodnú šálku kávy s výhľadom na more alebo si dopraj chutné jedlo z čerstvých rýb a darov mora.

Kassiopi nie je len pláž. Nechaj sa očariť malebnými uličkami, priateľskými ľuďmi a jedinečnou atmosférou, ktorá toto miesto robí takým výnimočným.

4. Pláž de la Verne, Francúzsko

Uprostred malebného polostrova Saint-Mandrier-sur-Mer na juhu Francúzska, v srdci regiónu Provence-Alpes-Côte d’Azur, sa nachádza skrytý poklad – Pláž de la Verne. Táto očarujúca kamienková zátoka láka milovníkov prírody a pokoja svojou jedinečnou atmosférou.

Cesta k Pláži de la Verne vedie po malebnej pobrežnej ceste, ktorá ponúka úchvatné výhľady na Stredozemné more. Po príchode na pláž ťa uchváti tyrkysová voda, ktorá sa ligoce v slnku. Aj keď kúpanie nie je ideálne z dôvodu obmedzeného priestoru na plávanie, Pláž de la Verne je ideálnym miestom na relaxáciu a vychutnanie si krásy okolia.

5. Pláž Kaputa, Turecko

Na tureckej riviére Stredozemného mora sa nachádza poklad, ktorý uchváti každého cestovateľa, pláž Kaputa. Táto ikona medzi plážami je preslávená zlatým pieskom a krištáľovo čistou vodou, v ktorej sa odráža azúrové nebo.

Pláž, ukrytá medzi dramatickými útesmi, je dostupná len po strmých schodoch vytesaných do skaly. Táto cesta dodáva Kapute punc dobrodružstva a robí z nej ideálne miesto pre tých, ktorí hľadajú únik od bežného sveta.

Po náročnom zostupe ťa čaká dychberúca odmena. Kaputa je ideálnym miestom na relaxáciu, plávanie, šnorchlovanie a obdivovanie krásy podmorského sveta.

6. Pláž Voulisma, Grécko

Na úchvatnom východnom pobreží Kréty sa nachádza klenot, ktorý láka turistov z celého sveta – Zlatá pláž, známa aj ako Vai. Táto pláž v tvare polmesiaca, s jemným bielym pieskom a pokojnou azúrovou vodou, je rajom pre milovníkov slnka a mora.

Návštevníci si tu užívajú celý deň plávania, opaľovania sa a relaxácie na mäkkom piesku. V blízkosti pláže sa nachádzajú stánky s občerstvením, kde si môžeš vychutnať chutné jedlo a osviežujúce nápoje. Pre tých, ktorí hľadajú úkryt pred slnkom, sú k dispozícii slnečníky na prenájom.

7. Pláž Foki, Grécko

Na Iónskom ostrove Kefalonia sa nachádza pláž Foki, pomenovaná po tuleňoch mníšskych, ktorí túto pláž kedysi navštevovali. Táto kamienková pláž, lemovaná olivovníkmi a borovicami, je rajom pre milovníkov prírody a pokoja.

Priezračne modré vody lákajú plavcov a šnorchlistov, ktorí tu môžu obdivovať bohatý podmorský svet. Po plávaní sa môžeš prechádzať po malebných chodníkoch a vychutnávať si krásne scenérie. Foki je ideálnym miestom pre tých, ktorí hľadajú únik od davov a spojenie s prírodou.

8. Pláž Praia do Carvalho, Portugalsko

Táto pokojná pláž obklopená útesmi a skalným útvarom na mori je obľúbená pre svoje čisté tyrkysové vody. Na prístup na pláž musia návštevníci prejsť umelým tunelom a schodmi, kde na druhej strane čaká pokojná piesočnatá pláž.

9. Pláž Ombros Gialos, Grécko

Na gréckom ostrove Samothrace sa nachádza miesto, ktoré čaká na objavenie dobrodruhmi – pláž Ombros Gialos. Táto malebná zátoka je dostupná len po kľukatej ceste alebo loďou, čím sa stáva ideálnym miestom pre tých, ktorí hľadajú únik od bežného sveta.

Hoci je pláž Ombros Gialos pomerne malá a prevažne skalnatá, s príležitostne drsnými podmienkami, ponúka niečo pre každého. Plavci a šnorchlisti si tu užijú tyrkysovú vodu a bohatý podmorský svet, zatiaľ čo milovníci turistiky a adrenalínu sa môžu vydať na prieskum okolitých útesov a jaskýň.

10. Pláž Los Lances, Španielsko

Na juhu Španielska, na slnečnom pobreží Costa de la Luz, sa rozprestiera rozsiahla pláž Los Lances. Táto očarujúca pláž, s rozľahlými piesočnatými oblasťami a majestátnymi dunami, je ideálnym miestom pre milovníkov slnka a mora.

Tmavomodré vody Atlantického oceánu sa tu ligocú v slnku a v diaľke sa črtá silueta Maroka, čím dodáva tomuto miestu nádych exotiky. Pláž Los Lances je skvelým miestom pre rôzne aktivity, od plávania a opaľovania sa až po kitesurfing a windsurfing.

Zdroje: CV Villas , USA Today 

Najnovšie videá

Trendové videá