Eurovea 2 dostala úver viac ako 100 miliónov na rozšírenie nákupného centra. Pribudne obchod, na ktorý všetci čakajú

  • Eurovea 2 získala jeden z najväčších realitných úverov na Slovensku za posledné roky
  • Financovanie v sume 116 miliónov eur bude slúžiť na výstavbu rozšírenia nákupného centra a priľahlej administratívnej budovy Pribinova X
  • Stavebné práce na oboch objektoch sú v plnom prúde
EUROVEA, a.s./JTRE
  • Eurovea 2 získala jeden z najväčších realitných úverov na Slovensku za posledné roky
  • Financovanie v sume 116 miliónov eur bude slúžiť na výstavbu rozšírenia nákupného centra a priľahlej administratívnej budovy Pribinova X
  • Stavebné práce na oboch objektoch sú v plnom prúde

Bratislava rastie a mení sa viac než kedykoľvek predtým. Na nábreží Dunaja, na mieste niekdajšej industriálnej zóny, dnes vyrastá Eurovea City – moderná štvrť, ktorá preberá rolu akéhosi spoločenského a kultúrneho centra mesta.

Dominovať jej bude aj prvý slovenský mrakodrap Eurovea Tower, ktorý má spolu s architektonickými kúskami z dielne španielskej architektky Beth Galí, definitívne zmeniť pohľad na naše hlavné mesto.

zdroj: JTRE

„Hlavnou tepnou bude zelený mestský bulvár Pribinova vďaka podpore všetkých druhov pohybu. Priateľský k chodcom a otvorený pre ekologickú električkovú dopravu presmeruje až 80 % áut pod zem, vďaka čomu vznikne plnohodnotný centrálny priestor so širokými chodníkmi a bezpečnou segregovanou cyklotrasou,“ tvrdí developer.

Prichádza Primark

Rozšírenie obľúbeného nákupného centra prinesie ďalších 25-tisíc štvorcových metrov prenajímateľnej obchodnej plochy, pričom najväčším ťahákom má byť prvá predajňa módneho reťazca Primark na Slovensku. Predajňa s rozlohou 3 660 m2 sa má rozkladať na dvoch podlažiach.

zdroj: JTRE

zdroj: JTRE

Práve Primark je naozaj dlho očakávaným prírastkom. Írsky módny reťazec preslávený dostupnou fast-fashion, doplnkami, obuvou či bytovými doplnkami hlásil príchod na slovenský trh už pred 7 rokmi. 

Primark dlhšie hľadal vhodné priestory pre svoju prvú obchodnú prevádzku na Slovensku a sme radi, že náš prvý obchod otvoríme v tomto etablovanom a modernom nákupnom centre,“ hovorí Jose Luis Martinez de Larramendi, maloobchodný riaditeľ Primarku pre USA a región strednej a východnej  Európy.

zdroj: JTRE

Celková prenajímateľná plocha nákupného centra dosiahne 85-tisíc štvorcových metrov. Administratívna budova Pribinova X priamo prepojená s nákupným centrom má deväť nadzemných podlaží a prenajímateľnú plochu 18-tisíc štvorcových metrov. Ponúknuť chce pracovné priestory v najvyššom štandarde, pričom ašpiruje na ekologický certifikát BREEAM EXCELLENT.

zdroj: JTRE

Výstavba rozšírenia Eurovea pod taktovkou developerskej spoločnosti JTRE sa začala ešte v decembri 2019 a jednotlivé časti budú dokončené v rokoch 2022 a 2023. Bratislavčania a návštevníci mesta budú môcť využívať  niekoľko nových priestorov. Predĺženia sa dočká napríklad aj nábrežná promenáda s aktivity parkom a bulvár Pribinova.

Práve tu vyrastie nová alejou stromov a námestím pred vstupom do samotného centra. Okrem rozšírenia obchodnej plochy a nových kancelárií prinesie projekt aj byty, z ktorých už viac ako 80 percent má budúceho majiteľa.

Milióny získali aj napriek kríze

Úver na výstavbu projektu poskytol syndikát bánk vedený Tatra bankou, spolu so Slovenskou sporiteľňou a UniCredit Bank. Zmluvnú dokumentáciu pripravila medzinárodná právna kancelária Dentons.

zdroj: JTRE

Napriek už viac ako rok trvajúcim obmedzeniam spôsobeným pandémiou napreduje projekt rozšírenia Eurovea podľa plánu. Získanie takéhoto významného financovania v súčasnej zložitej situácii je dôkazom, že v úspešnosť projektu po návrate k normálnemu fungovaniu celej spoločnosti dôverujeme nielen developer, ale aj banky.

„Eurovea si za viac ako desať rokov od otvorenia vybudovala pozíciu top módnej a nákupnej destinácie v Bratislave a zároveň obľúbeného miesta na trávenie voľného času na dunajskej promenáde. Rozvoj celej štvrte Eurovea City prinesie ďalšie možnosti pre bývanie, prácu a voľný čas a ešte zvýši atraktivitu moderného centra Bratislavy,“ hovorí Peter Korbačka, predseda predstavenstva EUROVEA, a. s.

„Veľmi si vážime dôveru klienta v súvislosti s financovaním ďalšieho rozšírenia atraktívneho centra EUROVEA. Sfinalizovanie financovania počas obdobia pretrvávajúcej pandémie je potvrdením pripravenosti  bánk participovať  na financovaní kvalitných projektov aj v náročnom období. Teší nás, že máme možnosť podporiť projekt, ktorý prispeje k ďalšiemu rozvoju nášho mesta,“ uviedla Zuzana  Koštialová, prokuristka Tatra banky.

Zdroje: JTRE, EUROVEA, a.s.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech