Excalibur – prvý veľký startup spod Tatier

  • Excalibur sa snaží o revolúciu v autentifikácii a budovaní dôveryhodnosti pri zadávaní našich hesiel. Už žiadne zadávanie mena a hesla. Jednoducho stačí mať pri sebe mobilný telefón, ktorý excalibur premení na univerzálny tokenový kľúč.
image_1393787102.jpeg
  • Excalibur sa snaží o revolúciu v autentifikácii a budovaní dôveryhodnosti pri zadávaní našich hesiel. Už žiadne zadávanie mena a hesla. Jednoducho stačí mať pri sebe mobilný telefón, ktorý excalibur premení na univerzálny tokenový kľúč.

 

V správny čas na správnom mieste? V čase kedy je celý svet paralyzovaný z naštrbenej dôvery, z veľkého množstva úniku hesiel, pishingových útokov na kreditné karty a hacknutých mailových schránok, prichádza slovenský startup, ktorý plánuje mnoho vecí uľahčiť a zefektívniť. To, že Excalibur ponúka ohromný problém solving, nemusíme ani riešiť. Predstavte si, že sa už nikdy nepomýlite pri zadávaní svojho hesla a dokonca ho ani nezabudnete. Excalibur disponuje pokročilou technológiou kryptovania CRcOTP, ktorá dokonca zaujala také spoločnosti ako AVG, Intel alebo Deutsche Telekom. Táto technológia sa snaží stavať na už existujúcej, ktorej priekopníkom je Google so svoju službou Authenticator a posunúť ju o level ďalej, vytvorením univerzálnej Cloud Authentication služby. Google so svojou službou nespí, jedným z dôkazov je aj dnes oznámená akvizícia izraelskej firmy SlickLogin, ktorá je veľmi podobná Excaliburu. 

S chalanmi z Excaliburu sme sa stretli v Krakowe, kde sa stali vôbec prvým startupom, ktorý bol prijatý do novootvoreného akcelerátora sponzorovaného Deutsche Telekom. Predtým ešte absolvovali niekoľko mesačný pobyt v Pražskej Wayre, kde so svojím pôsobením neboli moc spokojní. To ich priviedlo až do Hubraumu, s ktorým zároveň podísali spoluprácu. Financovanie sa im podarilo získať aj od Credo Ventures, ktoré im okrem iného pomohlo k podpisu partnerskej spolupráce s firmou AVG.  

Ako to celé vôbec funguje?  

Na používanie služby Exacalibur postačuje váš mobilný telefón, ktorý zároveň slúži ako hardwarový token. Jediné, čo je potrebné, je inštalácia aplikácie Excalibur do telefónu. Následne si user spáruje každé jedno zariadenie (mobil, alebo iné) s webovou stránkou na ktorej naskenuje QR kód prostredníctvom aplikácie Excalibur. Priblížte sa k svojmu počitaču, novým tokenom (mobilom) a systém vás automaticky prihlási. Vzdiaľte sa a budete automatický odhlásení.

Tomáš Korenko, Peter Lupták, Ivan Klimek. Vyzerá, že týmto chalanom sa konečne podarilo vytiahnuť starodávny excalibur.

Zdroj: getexcalibur.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech