Exkluzívna príležitosť v Bratislave: Mesto ponúka ikonickú budovu v centre za pár eur

  • Ikonická budova na Námestí SNP 16 je teraz v ponuke na prenájom
  • Je to skvelá príležitosť pre podnikateľov
budova, Baťa, SNP
Bratislava - Staré Mesto
  • Ikonická budova na Námestí SNP 16 je teraz v ponuke na prenájom
  • Je to skvelá príležitosť pre podnikateľov

Budova, ktorá kedysi hostila známu predajňu obuvi Baťa, sa teraz stáva predmetom verejnej obchodnej súťaže vyhlásenej Starým Mestom. Nachádza sa v srdci Bratislavy na Námestí SNP, čo zaručuje vysokú frekvenciu peších návštevníkov a výbornú dostupnosť. Priestory sú ideálne na komerčné využitie, pričom zahŕňajú obchodný priestor, kanceláriu a sklad.

Súťažné návrhy je možné podávať do 30. augusta 2024 do 13:00 hodiny. Výsledky súťaže budú zverejnené do 10 dní od uzávierky na internetovej stránke staremesto.sk a na úradnej tabuli miestneho úradu.

Detaily prenájmu a výhody

Ponúkaný priestor má rozlohu, ktorá umožňuje rôzne typy podnikateľských aktivít. Mesačné nájomné je stanovené na 7,24 eura za meter štvorcový, čo predstavuje výnimočnú cenu vzhľadom na lukratívnu lokalitu.

Je potrebné zdôrazniť, že v nájomnom nie sú zahrnuté platby za elektrickú energiu, teplo, plyn, vodu, stočné, odvoz odpadu, telefonické linky, internet a ďalšie služby. Tieto náklady bude uhrádzať nájomca osobitne, pričom aktuálny mesačný predpis je vo výške 401,28 eura.

Nájomná zmluva sa uzatvára na dobu neurčitú, čo poskytuje nájomcom stabilitu a možnosť dlhodobého plánovania. Obhliadky priestorov sú možné po predchádzajúcej dohode v pondelky a stredy.

Perspektíva a potenciál

Ponuka prenájmu tejto ikonickej budovy prichádza v čase, keď sa lokalita okolo Námestia SNP dynamicky rozvíja. Novozrekonštruovaná Dunajská ulica, v blízkosti ktorej sa budova nachádza, je obklopená perspektívnymi obchodmi ako Yeme a Lidl, ktoré zabezpečujú konštantný prúd ľudí. Okrem toho, ožívajúci Prior s novými podnikmi, KC Dunaj, Bohéma a Ost Block prispievajú k atraktívnosti tejto oblasti.

budova, Baťa, SNP
zdroj: Google Maps

Výborné dopravné napojenie z rôznych častí Bratislavy, vrátane Petržalky, Rače, Nového Mesta a Ružinova, robí túto lokalitu ešte prístupnejšou. Priestory na Námestí SNP 16 sa nachádzajú v najrušnejšom uzle pre peších, čo je pre prevádzku obrovskou výhodou.

Baťa a výber lokácií pre svoje predajne

Tomáš Baťa, zakladateľ globálneho obuvníckeho impéria, bol známy svojou precíznosťou a dôslednosťou pri výbere lokalít pre svoje predajne. Hľadal miesta s vysokou frekvenciou chodcov, v centrách miest, kde bol prístup k hlavnej infraštruktúre a kde mohol očakávať vysoký obrat.

Dôležitými faktormi boli tiež blízkosť iných obchodov a služieb, čo malo zabezpečiť stály prúd potenciálnych zákazníkov. Budova na Námestí SNP 16 plne spĺňala tieto kritériá, čím sa stala strategickým miestom aj pre predajňu Baťa.

Budova na Námestí SNP 16 v sebe stále nesie tento podnikateľský potenciál. Jej poloha v srdci Bratislavy a neustály pohyb ľudí zabezpečujú prirodzený prílev zákazníkov. Blízkosť dôležitých obchodných a kultúrnych centier pridáva na jej atraktivite.

Súčasná ponuka prenájmu predstavuje skvelú príležitosť pre podnikateľov, ktorí môžu využiť tieto výhody a premeniť tento historický priestor na prosperujúci podnik.

Podnikateľské stratégie a inovácia Tomáša Baťu

Tomáš Baťa nebol len úspešným podnikateľom, ale aj vizionárom, ktorý priniesol do podnikania mnoho inovácií. Kládol veľký dôraz na kvalitu produktov, efektívnosť výroby a výnimočný zákaznícky servis. Baťa zaviedol systém samosprávy v podnikoch, kde pracovníci mali možnosť participovať na rozhodovaní, čo zvyšovalo ich motiváciu a produktivitu.

Taktiež investoval do vzdelávania svojich zamestnancov a vytváral pre nich priaznivé pracovné prostredie. Podnikatelia, ktorí sa rozhodnú pre prenájom priestorov na Námestí SNP 16, môžu čerpať inšpiráciu z Baťovho prístupu a aplikovať jeho osvedčené metódy na svoje vlastné podnikanie.

Zdroj: Bratislava - Staré Mesto

Najnovšie videá

Trendové videá