Atentátnik Juraj Cintula prišiel o svoju advokátku. Prehovorila pre Startitup

  • Advokátka Juraja Cintulu ukončila jeho zastupovanie
  • Martina Čierna pre Startitup prezradila aj dôvody
  • Strelec na Roberta Fica už má nového advokáta
šts pezinok cintula
Startitup
  • Advokátka Juraja Cintulu ukončila jeho zastupovanie
  • Martina Čierna pre Startitup prezradila aj dôvody
  • Strelec na Roberta Fica už má nového advokáta

Týždeň po atentáte na premiéra Roberta Fica má útočník Juraj Cintula problém. Jeho advokátka Martina Čierna pre Startitup minulý týždeň, deň po útoku na predsedu vlády, povedala „Áno, prevzala som zastupovanie Juraja Cintulu, bola som vygenerovaná ex offo. Poviem vám len to, že som to prevzala.“

Dnes je ale všetko inak. Nitrianska advokátka Martina Čierna, ktorá bola Jurajovi Cintulovi pridelená z úradnej moci, ho už nezastupuje. Zásadný zvrat nastal len štyri dni potom, ako Levičana poslal sudca Špecializovaného trestného súdu do väzby.

Informáciu Startitup o ukončení zastupovania potvrdila reportérom samotná advokátka a prezradila aj dôvody, pre ktoré už atentátnika stíhaného pre úkladnú vraždu v štádiu pokusu neobhajuje.

„Z osobných dôvodov som sa rozhodla nepokračovať v zastupovaní pána Juraja Cintulu,“ reagovala advokátka Martina Čierna.

Podľa informácií reportérov Startitup už zastupovanie Juraja Cintulu prebral nový advokát. Či si ho našiel sám, alebo mu ho opätovne vygeneroval systém, sa nám zatiaľ zistiť nepodarilo.

Juraj Cintula Slovenskí Branci
zdroj: FB/Slovenskí branci

Momentálne teda nie je známe ani to, či Juraj Cintula využil svoju lehotu, ktorú si po rozhodnutí o vzatí do väzby ponechal, a teda či podal sťažnosť voči rozhodnutiu súdu, že ho berie do väzby pre obavu z pokračovania v páchaní trestnej činnosti a z obavy, že sa bude vyhýbať trestnému stíhaniu.

Dnes je to presne týždeň, keď atentátnik Juraj Cintula pred Domom kultúry päťkrát v Handlovej päťkrát vystrelil na predsedu vlády Roberta Fica a štyrikrát ho zasiahol. Premiér sa v osudný deň 15. mája 2024 zrútil k zemi. Na mieste ho ratovali ochrankári, ktorí ho okamžite previezli do nemocnice.

71-ročnému dôchodcovi, ktorý na Roberta Fica vystrelil z legálne držanej zbrane ČZ 75, hrozí doživotný trest.

Najnovšie videá

Trendové videá