EXKLUZÍVNE Černákovec Surový na mieste činu: Pred vraždou tu držali popradského prednostu

  • Najnovšia časť Na stope je výnimočná
  • Prinášame ti špeciálny diel z miesta, ktoré je neslávne známe
slavomír surový na súde
TASR/Milan Kapusta
  • Najnovšia časť Na stope je výnimočná
  • Prinášame ti špeciálny diel z miesta, ktoré je neslávne známe

Niečo také tu ešte skutočne nebolo. Černákovec Slavomír Surový prehovoril priamo z miesta činu a naša relácia dostala rozmer, ktorý presne vykresľuje jej názov – špeciálne vydanie Na stope s Ivanom Megom. 

Vari každý, kto len trochu sleduje diania okolo bossa bossov Mikuláša Černáka, vie, že choval viacero tigrov. Pamätné sú fotografie, ako ich napája mliekom z dojčenskej fľašky alebo ako ho malé tigríčatá pijú zo sučky, ktorá mala šteniatka. Tieto zábery vo veľkej miere pochádzajú z penziónu Shark v Bystrej. V divokých deväťdesiatych rokoch totiž tento penzión patril práve obávanému bossovi slovenského podsvetia Mikulášovi Černákovi.

Okrem takých doslova idylických príbehov tigrích mláďat sa však v penzióne Shark odohrali aj iné príbehy.

Príbehy poznačené krvou

Jedným z najbližších spolupracovníkov Mikuláša Černák bol svojho času Slavomír Surový. V najkrvavejších rokoch trávil tento muž po boku bossa takmer 24 hodín denne.

Bol totiž jeho vodič a podľa svedkov mu bol Slavomír Surový v týchto časoch skutočne oddaný. Tím Na stope teraz pripravil pre divákov relácie Na stope s Ivanom Megom skutočne niečo extra.

V čase, keď niekdajší černákovec na súde preukazuje, že bol odsúdený za vraždu, ktorú nespáchal, prehovoril o tom, ako to vyzeralo v čase, keď desiatky obávaných mužov slovenského podsvetia navštevovali neslávne známy penzión Shark.

Slavomír Surový osobne prišiel po rokoch na miesto činu a vyrozprával príbehy hrôzy, ktoré sa za múrmi penziónu odohrali. „Pamätám sa, ako v miestnosti za kuchyňou držali toho uneseného prednostu z Popradu, pána Bachledu. Bol omámený, vyzeral veľmi zničený. Potom sem prišiel ten notár z Veľkých Kapušian a dali mu podpísať prevod Tatravagonky,“ zaspomínal si na jeden z príbehov, ktorý skončil po podpise prevodu výstrelom do hlavy Vladimíra Bachledu.

Za „vybavenie“ tohto prevodu dostala mafia 20 miliónov korún. Pozostatky Vladimíra Bachledu vykopali takmer po dvadsiatich rokoch z ilegálneho hrobu v lese na Táloch.

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá