Posun v prípade vraždy v Petržalke. Muža mala do srdca bodnúť žena

  • Polícia už má podozrivú
  • Vražda sa stala 14. apríla
Vražda v rohožníku: Ženu mali prepustiť z nemocnice
ilustračné foto TASR/Ondrej Podolinský
  • Polícia už má podozrivú
  • Vražda sa stala 14. apríla

Polícia informuje o posune v prípade vraždy muža v Petržalke. Obvinila z obzvlášť závažného zločinu vraždy 45-ročnú Andreu V. Mŕtveho muža našli 14. apríla v bratislavskej Petržalke.

V prípade preukázania viny jej hrozí trest odňatia slobody až na 20 rokov. Bratislavská krajská polícia o tom informovala na sociálnej sieti.

„Podľa doposiaľ zabezpečenej dôkaznej situácie mala obvinená spôsobiť poškodenému mužovi bodno-reznú ranu v ľavej polovici hrudníka. V dôsledku tohto konania utrpel muž zranenie, ktoré viedlo k jeho smrti,“ uviedla polícia s tým, že vyšetrovateľ spracoval podnet k návrhu na väzobné stíhanie.

Po preverení oznámenia o náleze tela muža dňa 14.04.2024 si vec prevzala bratislavská krajská kriminálka.

„Tá v súčinnosti s Kriminalistickým a expertíznym ústavom PZ v Bratislave po niekoľkodňovej dôslednej a intenzívnej práci zabezpečila potrebné množstvo dôkazov, ktoré viedli k zadržaniu menovanej a následnému vzneseniu obvinenia za uvedený skutok,“ dopĺňajú informácie o posune v súvislosti s vraždou v Petržalke bratislavskí policajti. 

Podrozrivý bol aj „miestny bezdomovec“

Udalosti sa venovala aj naša redakcia. Vražda sa stala dňa 14. apríla okolo 17. hodiny. Zo skeletov domov, ktoré stoja oproti činžiakom v bratislavskej Petržalke, počuli ľudia krik. V skeletoch sa väčšinou zdržiavajú ľudia bez domova. Na mieste našli bodnutého 47-ročného Roberta, ktorý býva v neďalekom činžiaku. 

Polícia vtedy podozrievala z vraždy muža, ktorý je ľuďom v okolí známy ako miestny bezdomovec. 

V súvislosti so skutkom zadržali viacero ľudí. Na mieste bol aj krajský riaditeľ Viliam Adamec. 

Zdroje: TASR, archív Startitup

Najnovšie videá

Trendové videá