EXKLUZÍVNE: Šokujúca výpoveď mafiána. Na stope vraždy jedného z najbohatších Slovákov

  • Šokujúca výpoveď takáčovca Borisa Kaisera o vražde jedného z najbohatších Slovákov
  • Startitup v súvislosti s tvrdeniami o poprave konfrontoval obávaného Patrika Vidašiča
Mafián Kaiser prehovoril o vražde Jozefa Surovčíka.
FB/Slovenská mafia, Polícia SR
  • Šokujúca výpoveď takáčovca Borisa Kaisera o vražde jedného z najbohatších Slovákov
  • Startitup v súvislosti s tvrdeniami o poprave konfrontoval obávaného Patrika Vidašiča

Jeho meno je Boris Kaiser a v podsvetí ho prezývali Indián. Patril do skupiny tákáčovcov, kde sa staral o ochranu jedného z popredných predstaviteľov skupiny. Neskôr mal na starosti bezpečnostnú službu, kde podľa vlastných slov rozdeľoval zmeny oficiálne aj neoficiálne zamestnaných ľudí.

Medzi „pracovné“ povinnosti muža prezývaného Indián patrilo aj zadeľovanie ľudí do takzvaného čierneho výjazdu. Ten robil takzvanú špinavú robotu. Keď potrebovali niekoho „správne nasmerovať“ pri platení takzvaného výpalného, alebo prišla objednávka na zapálenie auta či obydlia neprispôsobivých občanov v Záhorskej Vsi, išiel to vybaviť čierny výjazd.

Boris Kaiser teda nebol žiadny radový takáčovec. Bol jedným z tých, ktorému sa počas policajnej akcie Apač zameranej na zločineckú skupinu takáčovcov podarilo utiecť. A svojho času patril medzi najhľadanejších zločincov.

Neskôr policajti predsa len Borisa Kaisera alias Indiána zadržali. No a v lete 2020 začal tento muž spolupracovať s políciou pri objasňovaní závažnej trestnej činnosti zločineckého gangu, pre ktorý pracoval takmer 20 rokov. Indián v horúci augustový deň 2020 začal z ničoho nič vypovedať o vražde, ktorá otriasla Slovenskom 18. septembra 2003. O verejnej poprave jedného z najbohatších Slovákov Jozefa Surovčíka.

Startitup konfrontoval s informáciami obávaného Patrika Vidašiča.
zdroj: SIU: Startitup konfrontoval s informáciami obávaného Patrika Vidašiča.

Verejná poprava

Jozef Surovčík bol vôbec prvý Slovák, ktorý sa v televízii pochválil, že zarobil miliardu korún. Bolo to v roku 2003. Surovčík vlastnil množstvo diskoték, reštaurácií a herní. Všeobecne ho spájali s obávaným mafiánskym gangom takáčovcov. Tí mu totiž zabezpečovali ochranu všetkých podnikov, ktoré vlastnil. Surovčík mal veľmi blízko k bossovi takáčovcov Jánovi Takáčovi. Toho zavraždili v júli 2003.

Jeden z najmajetnejších Slovákov sa však z nevídaného bohatstva dlho netešil. Zomrel rukou vraha ani nie dva mesiace po poprave Takáča 18. septembra 2003. Osudným sa mu stali jeho denné zvyky, ktoré ani po vražde bossa nezmenil.

Každé ráno o ôsmej hodine chodil na prechádzky so psom. Surovčík nezmenil ani miesto, kam chodil. Vrahovia teda nemali veľa práce s prípravou. Išlo jednoznačne o verejnú popravu. Páchateľ do Surovčíka vystrieľal na Seneckých jazerách 7 rán. Šiestimi strelami zasiahol jeho telo a na záver umiestnil do hlavy boháča ranu istoty.  

Jeden z najbohatších ľudí svojho času zavraždený Jozef Surovčík.
zdroj: FB Slovenská mafia: Jeden z najbohatších ľudí svojho času zavraždený Jozef Surovčík.

Popravu Jozefa Surovčíka sa policajtom ani 19 rokov po krvavej streľbe objasniť nepodarilo. A to ani potom, ako sa začali policajtom priznávať k vraždám viacerí členovia bratislavských zločineckých skupín.

Poprava Jozefa Surovčíka na Seneckých jazerách je stále opradená tajomstvami. Alebo bola?

Výpoveď mafiána prezývaného Indián

Bezprostredne po vražde sa špekulovalo o tom, že za popravou Surovčíka môžu byť Albánci. S tými sa totiž dostal svojho času do konfliktu, pretože predávali drogy v jeho podnikoch.

Svetlo do vraždy miliardára nevnieslo ani priznanie piťovcov, ktorí stáli za popravou Jána Takáča. O poprave na Seneckých jazerách nič nevedeli ani obávaní sýkorovci. Až do leta 2020 sa len z času na čas objavili nejaké informácie, ktoré však neboli pre políciu použiteľné. 

Svetlo do prípadu môže vniesť výpoveď už spomínaného člena gangu takáčovcov Borisa Kaisera alias Indiána. Po dohode o spolupráci s políciou obávaný Indián na výsluchu pred vyšetrovateľom povedal rovno motív aj mená ľudí, ktorí majú za popravou stáť Jozefa Surovčíka stáť.

„Počas môjho takmer 20-ročného pôsobenia v tejto skupine som bol svedkom rôznych rozhovorov, ktoré súviseli s rôznou, aj s tou najzávažnejšou trestnou činnosťou… jednou z takýchto závažných informácií, ktorú som ja za tú dobu mal a viackrát som o nej počul od samotných aktérov tohto skutku, je to, že naša skupina zlikvidovala Joža Surovčíka,“ povedal na začiatku výpovede pred vyšetrovateľom NAKA o vražde jedného z najbohatších Slovákov muž prezývaný Indián.

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá