EXKLUZÍVNE Na Stope: Rozhorčený bojovník zavolal reportérovi Ivanovi Megovi, všetko vysvetlili priamo v štúdiu

  • Hosťom v relácii Na stope s Ivanom Megom bol Vlasto Čepo
  • Po úvodnej debate o hrozbe vyplývajúcej z nárastu popularity bojových športov sa plynule debata rozvinula ďalej
Na snímke MMA bojovník Vlasto Čepo (vľavo) a moderátor Na stope Ivan Mego (vpravo)
Vlasto Čepo, Ivan Mego Startitup/Jaroslav Rybár
  • Hosťom v relácii Na stope s Ivanom Megom bol Vlasto Čepo
  • Po úvodnej debate o hrozbe vyplývajúcej z nárastu popularity bojových športov sa plynule debata rozvinula ďalej

Zmiešané bojové umenie, alebo MMA, zažíva na Slovensku veľký nárast popularity. Jednou z najúspešnejších postáv našej scény je slovenský bojovník pôvodom zo Srbska Vlasto Čepo. Ten bol hosťom v štúdiu Na Stope s Ivanom Megom.

Prečo som si pozval do štúdia, v ktorom sa riešia tie najväčšie kauzy, jedného z najznámejších bojovníkov MMA scény? Dôvod je prozaický.

Vlasto je veľmi impulzívny bojovník a tak, ako už v minulosti s Karlosom Vémolom, sa rozhodol aj tentokrát riešiť „krivdu“ priamo s reportérom a moderátorom relácie Na Stope, s Ivanom Megom.

Ten totiž v jednom rozhovorov v relácii Diskusný klub rozprával o náraste popularity MMA a priamo s tým súvisiacej hrozbe nárastu kriminality.

„Čím väčšia je popularita MMA, tým viac vzniká gymov, tým viac je chlapcov, ktorí sa tomuto športu venujú a tým väčšia konkurencia vzniká. Priamo úmerne tomu narastá aj počet šikovných bojovníkov, alebo bitkárov, ktorí sa ale nedokážu uživiť týmto športom, a vzniká, takpovediac, veľa ,odpadu‘, ktorý ale tvoria aj veľmi šikovní bitkári. No a mnohí z nich chcú žiť život ako Karlos Vémola, Vlasto Čepo alebo Atila Végh. Chcú mať drahé auto, pekné bývanie, drahé oblečenie, peknú ženu. A tak je predpoklad, že nepôjdu robiť do fabriky ani čašníka,“ povedal v rozhovore investigatívny reportér, ktorý svoj názor oprel o historicky známe fakty o vzniku mafiánskych skupín.

„Svoje schopnosti sa budú snažiť využiť tak, aby za to dostali dobre zaplatené. Pohybujú sa v kruhoch ľudí, ktorí majú podobné schopnosti aj mentalitu, čo vytvára aj priestor na vznik rôznych skupín vytvorených zo šikovných bitkárov, ktorých služby môže rád niekto využívať, alebo si jednoducho nájdu spôsob obživy, ktorý nemusí byť v súlade so zákonom a kde vedia uplatniť svoje schopnosti,“ dodal. 

Napríklad zakladateľ takáčovcov Ján Takáč aj jeho pravá ruka Jozef Surovčík, boss pápayovcov Tibor Pápay, šéf sátorovcov Ľudovít Sátor aj mafiánsky boss svobodovcov Jozef Svoboda boli zápasníci. Jozef Svoboda bol dokonca predsedom Slovenského zápasníckeho zväzu.

„Dotklo sa nás to, že my predsa nie sme žiadne kriminálne živly“

Vlasto Čepo si po zverejnení tohto vyjadrenia zohnal telefónne číslo na investigatívneho reportéra Ivana Mega a chcel si vydiskutovať, ako to myslel. A tak mu zavolal. Telefonát Čepa s reportérom trval asi pol hodiny. No a potom prišlo pozvanie do relácie Na Stope, ktorú Ivan Mego moderuje.

„Šírilo sa to medzi zápasníkmi. Dotklo sa nás to, že my predsa nie sme žiadne kriminálne živly. Ja som taký, že chcem veci riešiť okamžite. Chcel som vedieť, ako si to myslel,“ povedal v úvode rozhovoru v štúdiu Na Stope Vlasto Čepo.

Po úvodnej debate o hrozbe vyplývajúcej z nárastu popularity bojových športov sa plynule debata rozvinula ďalej.

Jeden z najlepších bojovníkov MMA na slovenskej scéne reagoval napríklad na otázku, či dostal ako mladý športovec (bojovník) niekedy ponuku ísť do nejakej akcie za hranou zákona.

Ivan Mego sa ho pýtal aj to, koľkokrát bol jednou nohou v base, alebo či sa ako vyhadzovač v banskobystrickom podniku dostal do situácie, keď mu zmrzol úsmev na tvári.

Na tieto, ale aj iné otázky súvisiace napríklad s nelegálnymi zápasmi, stávkarskou kauzou Gábora Borároša, ale aj na vojnu v Srbsku, keď na neho zaútočila armáda NATO, odpovedal Vlasto, ktorý zažil útok na vlastnej koži.

„Dovolím si tvrdiť, že som vzorom pre mladých ľudí“

Ivan Mego začal úvod rozhovoru tým, že Čepo je typ človeka, ktorý nemá rád nespravodlivosť a vždy musí každý problém hneď vyriešiť. Uviedol to na príklade, keď mal Karlos Vémola o Vlastovi Čepovi povedať, že je „vymyslená hviezdička“.

Ako povedal Vlasto Čepo, „nemám rád nespravodlivosť, keď niekto má so mnou problém, ja to chcem hneď riešiť“. V tom čase si zohnal číslo na Karlosa, napísal mu správu a chcel to hneď vyriešiť.

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá