EXKLUZÍVNE: Policajti vyšetrujú Sulíkovu platformu, ktorá nabádala deti k jedeniu výkalov

  • Sociálna platforma Youdare je v hľadáčiku polície
  • Muži zákona začali trestné stíhanie vo veci
  • Za nápadom stojí Sulíkov syn
Youdare, Filip Sulík, polícia
Na fotografii je syn bývalého ministra hospodárstva Filip Sulík, IG fikisulik3/Linkedin Filip Sulík
  • Sociálna platforma Youdare je v hľadáčiku polície
  • Muži zákona začali trestné stíhanie vo veci
  • Za nápadom stojí Sulíkov syn

Sociálna platforma Youdare, ktorej šéfom je syn predsedu strany SaS Filip Sulík (27), má problém. Podľa informácií Startitup je kontroverzná sieť nielen pod dohľadom prokuratúry, vo veci totiž začala najnovšie konať aj polícia. V súvislosti s nevhodnými výzvami, ktoré si tínedžeri vymýšľali, začala polícia trestné stíhanie pre „nedbanlivostný prečin ohrozovania mravnej výchovy mládeže“.

„Vzhľadom na v súčasnej dobe prebiehajúce trestné konanie, ako aj s prihliadnutím na vykonávanie procesných úkonov bližšie informácie ku konkrétnym skutočnostiam v súčasnom štádiu konania poskytovať nebudeme,“ potvrdil naše zistenia hovorca bratislavskej polície Michal Szeiff.

Filip Sulík, Youdare
zdroj: IG/fikisulik3

Na stanovisko z Krajského riaditeľstva policajného zboru v Bratislave sme čakali takmer mesiac. Útvar však neodpovedal na konkrétne otázky, a to napríklad, či v prípade obvinili aj konkrétnych ľudí činných pre platformu.

Nedozvedeli sme sa ani to, či policajti vzniesli obvinenie pre ohrozovanie mravnej výchovy mládeže priamo Filipovi Sulíkovi, ktorý za platformou stojí.

Vyšetrovanou platformou sa na svojich sociálnych sieťach hrdil aj Jaroslav Slávik (48), ktorý je v posledných rokoch známy najmä ako porotca v talentovej súťaži Československo má talent. Podľa našich informácií pôsobí v Youdare ako konzultant. Pred týždňom publikoval príspevok zo Sky Parku, kde má firma Youdare svoju kanceláriu. Spoluzakladateľom platformy je podľa obchodného registra inžinier Ján Káčer. 

Platia za jedenie výkalov

Sociálna sieť Youdare má podľa Sulíka mladšieho konkurovať TikToku. Funguje na princípe, že jej užívatelia vyzbierajú určitú sumu peňazí, za ktorú je iný užívateľ ochotný splniť vopred stanovenú výzvu, ktorú si vymýšľa sám alebo mu ju navrhne niekto iný. Väčšina úloh je na prvý pohľad neškodná, napríklad rôzne bojové či tanečné kreácie, no objavili sa aj iné, ako napríklad oholenie hlavy či pitie vody zo záchoda.

Vlnu pobúrenia spôsobili jednoznačne výzvy, ako umytie si zubov šampónom či jedenie výkalov svojich domácich miláčikov. Používatelia tiež vyzbierali sto eur na zjedenie psieho exkrementu, mladík nakoniec výzvu splnil.

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

Zdroje: orsr, Youdare, Plus7dní, Nový Čas

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá