EXKLUZÍVNE Slovenský milionár dnes v Bratislave otvoril projekt novej éry. Boli sme pri tom (FOTO)

  • Dnes prebieha veľkolepé predstavenie celkom nového coworkingu na Devíne
  • Nesie názov H2O coworking a stojí za ním finančník Patrik Tkáč
H2O Cowork
archív Startitup
  • Dnes prebieha veľkolepé predstavenie celkom nového coworkingu na Devíne
  • Nesie názov H2O coworking a stojí za ním finančník Patrik Tkáč

Práca v coworkingových priestoroch po odznení pandemickej krízy začala opäť stúpať na popularite. Ide o vyhľadávanú alternatívou k práci z domu alebo v tradičnej kancelárii.

Jedným z hlavných dôvodov, prečo ľudia uprednostňujú prácu v coworkingových priestoroch, je networking. V coworkingu sa stretávajú ľudia z rôznych oblastí podnikania, startupov a spoločností, ktorí sa môžu navzájom inšpirovať a spolupracovať.

To môže byť pre mnohých ľudí oveľa príjemnejšie a motivujúcejšie ako práca z domu, kde sú často izolovaní od okolitého sveta a nemajú vyhovujúce zázemie.

Ďalším dôvodom je flexibilita. Coworkingové priestory zvyčajne ponúkajú rôzne možnosti prenájmu, takže si každý môže vybrať to, čo mu vyhovuje.

Dá sa prenajať vlastný stôl, kancelária alebo si jednoducho rezervovať miesto na sedenie. To poskytuje veľkú flexibilitu, pretože si môžeš prispôsobiť pracovné prostredie podľa tvojich preferencií.

V neposlednom rade sú coworkingové priestory často lacnejšie ako tradičné kancelárie. To je obzvlášť výhodné pre začínajúcich podnikateľov alebo freelancerov, ktorí nemajú dostatok financií na prenájom vlastnej kancelárie.

Navyše, ak sa rozhodnú pre coworking, odpadajú im vybavovačky a náklady na zabezpečenie rýchleho internetu, tlačiarní, no napríklad aj kvalitného kávovaru.

Nová éra coworkingu v Bratislave

Najnovším prírastkom v rámci komunitných priestorov určených na prácu je projekt z dielne finančníka Patrika Tkáča. Ten spolu s tímom dnes otvoril dvere nového H2O coworking a my sme boli pri tom.

Nachádza sa na Devíne, na ulici K zlatému rohu číslo 32, len malý kúsok pod oceňovanou fine dinning reštauráciou ECK, ktorú vedie šéfkuchár Daniel Tilinger.

Tento nový projekt má prepájať kreativitu s inteligenciou.

Premena nevyužitej budovy

Vznikol premenou bývalej vodárne.

„Stará vodáreň, ktorá sa nikdy nepoužívala, bola zistená na našich pozemkoch ako stavba, ktorá nikde nebola evidovaná. Našli sme tak majetok magistrátu, o ktorom nikto nevedel. Nepotrebná haraburda sa premenila na priestor, ktorý poslúži mnohým Devínčanom,“ uviedol Patrik Tkáč.

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá