EXKLUZÍVNE Štefan Hamran vyzýva ministra Šutaja Eštoka a avizuje zásadné životné rozhodnutie

  • Zásadné rozhodnutie urobí do dvoch týždňov
  • Hlavným dôvodom pre vstup Hamrana do politiky bude Šutaj Eštok
  • V rozhovore prehovoril o nominácii Pavla Gašpara na šéfa SIS
Hosťom v relácii Na Stope s Ivanom Megom bol Štefan Hamran
  • Zásadné rozhodnutie urobí do dvoch týždňov
  • Hlavným dôvodom pre vstup Hamrana do politiky bude Šutaj Eštok
  • V rozhovore prehovoril o nominácii Pavla Gašpara na šéfa SIS

Je to tu. Bývalý policajný prezident avizuje zásadný životný krok. Všetko sa to stalo v relácii Na Stope s Ivanom Megom a v reakcii na jeho otázku: Čo dnes robí Štefan Hamran? „Zatiaľ nerobím nič, zvažujem, že ako ďalej, avšak mám nejaké ponuky od civilného sektoru až po politiku,“ a tu nastal zásadný zvrat v celom rozhovore a vyslal jasný odkaz ministrovi vnútra.  

„Ak sa mi bude naďalej venovať tak intenzívne pán Eštok a bude ma pozývať do tej politiky, tak jednoducho budem na to musieť pristúpiť a objaviť sa v tej politike, a potom všetky tie lži vyvracať. Lebo keď nevstúpite do tej politiky, tak nemáte verejný priestor na to, aby ste vyvracali všetky tie nezmysly. A zvažujem teraz ostatné dni intenzívne, že ak to bude pokračovať naďalej takto, tak vstúpime do toho a začneme sa venovať tej ére 2008, až k dnešnému dňu, čo sa tu stalo na ministerstve vnútra a myslím si, že občania budú celkom prekvapení,“ rozhovoril sa v relácii Hamran.

Na otázku, kedy to rozhodnutie môžeme očakávať, reagoval bývalý policajný prezident celkom otvorene: „Ja si myslím, že do dvoch týždňov sa rozhodnem.“

„Chcel som sa venovať rodine, chcel som sa venovať viac sebe a športovať, no ale keď to nejde, že vám to nedovolia, na každej tlačovej konferencii vás spomínajú a osočujú, a tak jednoducho sa musíte vedieť aj adekvátne brániť. A to viete spraviť v tom politickom priestore najintenzívnejšie,“ nechal sa počuť Štefan Hamran.

Všetko dnes nasvedčuje tomu, že bývalý policajný šéf sa podobne ako dvaja bývalí policajní prezidenti Tibor Gašpar a Jaroslav Spišiak, pustí do politického boja. To, že sa tomu tak stane, už pre Startitup potvrdil aj nemenovaný zdroj z blízkeho okolia Štefana Hamrana. Podľa neho je len otázkou krátkeho času, keď niekdajší policajný prezident oficiálne ohlási svoj vstup do politiky.

V relácii Na Stope s Ivanom Megom bol Štefan Hamran skutočne otvorený. V rozhovore si nebral servítku pred ústa v súvislosti s nomináciou Pavla Gašpara na post šéfa Slovenskej informačnej služby.

Doslova šokujúca bola aj Hamranova reakcia na otázku, či je pripravený na to, že vás zadržia spolu s ďalšími ľuďmi okolo Jána Čurillu či prokurátorov úradu Špeciálnej prokuratúry. „ Áno… Je jasné, že pracujú na tom, za čo by nás mohli obviniť, že sa ti manipulovali trestné konania, to vyšumí, teraz budú vymýšľať nejakú korupciu alebo že sme kúpili auto, ktoré žerie 21 litrov… Tešíme sa na súdne konania,“ nechal sa počuť Hamran.

Na zrušené obvinenie v kauze Gorila bol bývalý policajný šéf v reakciách zdržanlivejší. Prezradíme vám, že v rozhovore priznal, že práca vyšetrovateľky, ktorá nezákonne vzniesla obvinenie a realizovala megaakciu v centrále Penty, Štefana Hamrana neoslnila a priznal pochybenia.

Skutočne otvorený rozhovor so Štefanom Hamranom a výzvou pre ministra vnútra Matúša Šutaja Eštoka si môžete pozrieť TU:

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá