EXKLUZÍVNE Tabák prezradila detaily o novom džobe na ministerstve: „Mám aj menšiu trému, s Keketim som sa už stretla“

  • Exposlankyňa OĽANO, Sme rodina aj SNS Romana Tabák sa vracia
  • Pre Startitup prezradila detaily o svojej novej práci na ministerstve športu
andrej danko, romana tabak
TASR/Ján Krošlák, Jaroslav Novák
  • Exposlankyňa OĽANO, Sme rodina aj SNS Romana Tabák sa vracia
  • Pre Startitup prezradila detaily o svojej novej práci na ministerstve športu

Andrejovi Dankovi sa čoskoro splní sen. Poslanci v utorok (16. 1. 2023) prelomili veto prezidentky. Od 1. februára tak vznikne nové ministerstvo športu a cestovného ruchu, na čele ktorého bude SNS. Na novom ministerstve bude pôsobiť aj kontroverzná exposlankyňa Romana Tabák. 

Politička a extenistka v nedávnych predčasných parlamentných voľbách nekandidovala, avšak v kampani svojimi aktivitami podporila SNS. 

Tabák: Bude to pravdepodobne riadiaca funkcia

„Tešíme sa, je to historická správa pre Slovensko a slovenský šport. Ten bol dlhodobo zanedbávaný, takto to bude pod jednou strechou. Je to veľká zodpovednosť a budem musieť ukázať ľuďom, že prečo sme tam a čo tam robíme,“ hovorí pre Startitup Romana Tabák.

Či bude na ministerstve politička, ktorá sa do parlamentu dostala v roku 2020 na kandidátke hnutia Igora Matoviča OĽANO (dnes už SLOVENSKO), pôsobiť ako štátna tajomníčka, nepotvrdila. Avšak ani nevyvrátila.

Romana Tabák
zdroj: Startitup/Domink Bízik

Tvrdí však, že to bude pravdepodobne „riadiaca funkcia“. „Ja svoju funkciu oznámim, keď to bude na sto percent a keď nastúpim. Musela som si dať overiť všetky diplomy zo zahraničia a musela som prejsť normálnym procesom, ako keď idete pracovať na ministerstvo. Tým, že mám diplomy zo zahraničia, tak to dlhšie trvalo,“ vysvetľuje. 

To nie je, že si tam budem fotiť ako Matovič nohy na úrade, odkazuje politička

Ministerstvo športu a cestovného ruchu má ako minister viesť Dušan Keketi, bývalý generálny riaditeľ Letiska M. R. Štefánika v Bratislave. „Už som sa s ním stretla a aj sme sa tak narýchlo vedeli porozprávať. Mne sa páči, že je taký bez emócií a vyzerá byť dobrý manažér, čo je dôležité na takomto vysokom poste,“ myslí si Tabák.

„Nie je to nejaký emocionálny človek, čo by s vami hneď koketoval a srandičkoval. Má prirodzený rešpekt, hovoria za neho výsledky na bratislavskom letisku,“ tvrdí. 

Aké dojmy má momentálne Romana Tabák z práce, do ktorej čoskoro nastúpi? „Bude to veľká zodpovednosť. To nie je, že idem do práce a si tam budem fotiť ako Matovič nohy na úrade. Alebo ako Sulík pozýva ľudí na drinky za štátne peniaze a rozhadzuje nezodpovedne peniaze, ako keby nebolo zajtrajška. Chcem ľuďom ukázať, čo pre nich urobíme, a nechcem, aby si mysleli, že si tam natáčam nejakú reality show a mám aj menšiu trému,“ dodáva.

Dankovi sa splnil sen

Ministerstvo športu a cestovného ruchu, ktorého vznik definitívne schválili poslanci Národnej rady SR, bude jediné, ktoré dokáže Slovensku zarobiť obrovské peniaze. Na sociálnej sieti to uviedol podpredseda parlamentu a líder SNS Andrej Danko priznávajúc, že sa mu splnil sen.

„Športovci majú svoj rezort a ľudia z cestovného ruchu prostredníctvom neho tých, ktorí im budú načúvať,“ uviedol predseda národniarov.

Upozornil, že investície do športu v spojení s cestovným ruchom dokážu generovať veľké príjmy do štátneho rozpočtu. „Toto ministerstvo bude jediné, ktoré dokáže zarobiť Slovensku obrovské peniaze,“ dodal Danko.

Zdroj: Facebook/Andrej Danko

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá