EXKLUZÍVNE VIDEO: Mikuláš Černák ukázal prstom na „Lojza Čističa“: Keď mu popravili brata nastalo krviprelievanie

  • Černákovec Slavomír Surový prehovoril o vražde Petra Klešča
  • Černákov vodič tvrdí, že vraždu nespáchal
  • Kľúčový svedok aj mafiánsky boss mu dávajú za pravdu
Mikuláš Černák, Alojz Kromka alias Čistič
Na snímke Mikuláš Černák, Slavomír Surový, Alojz Kromka, TASR/Dušan Hein
  • Černákovec Slavomír Surový prehovoril o vražde Petra Klešča
  • Černákov vodič tvrdí, že vraždu nespáchal
  • Kľúčový svedok aj mafiánsky boss mu dávajú za pravdu

Už dnes sa pred súd postaví známy černákovec Slavomír Surový. V deväťdesiatych rokoch patril k najbližším spojencom Mikuláša Černáka a v roku 2005 bol obvinený z vraždy Petra Klešča.

Surový bol za túto mafiánsku popravu v roku 2011 právoplatne odsúdený na 12 rokov väzenia, no dnes sa zdá, že nebol páchateľom tejto vraždy. Preto sa dnes bude konať súd o obnove konania v tomto prípade pred sudcom Okresného súdu v Prešove, Petrom Šuťákom.

Surový sa môže stať prvým človekom v histórii odsúdeným za vraždu, ktorú nespáchal. Jeho tvrdenia podporujú svedectvá košického mafiána Alexandra Horvátha, Mikuláša Černáka a ďalších mužov z blízkosti slovenského podsvetia v deväťdesiatych rokoch.

Besnenie mafiánov

Vražda Petra Klešča úzko súvisí s vraždou brata mafiána Alojza Kromku alias Čističa Jána Kromku. Obe sa stali na v septembri 1997 a obe súvisia so streľbou na bossa košického podsvetia Róberta Holuba.

Bol to práve Alojz Kromka, kto šoféroval motorku s Jozefom Roháčom. Ten sa pokúsil na sídlisku KVP v Košiciach zavraždiť košického bossa. Zbraň sa mu ale zasekla a Róbert Holub spoznal v šoférovi motorky, na ktorej vrahovia sedeli, Alojza Kromku.

TASR – Henrich Mišovič:Zabijak mafie Jozef Roháč prezývaný Čapica
zdroj: TASR – Henrich Mišovič:Zabijak mafie Jozef Roháč prezývaný Čapica

Košický boss Róbert Holub sa chcel Čističovi pomstiť. Prikázal svojim ľuďom, aby mu Alojza Kromku našli a priviedli. Keď sa im to nepodarilo, vylákali Kromkovho brata Jána 24. septembra 1997 zo Spišskej Novej Vsi a spútaného ho priviezli do domu Róberta Holuba vo Vajkovciach.

Tam v garáži mučili obyčajného čašníka, ktorý nemal nič s podsvetím, aby im prezradil, kde sa jeho brat prezývaný Lojzo Čistič nachádza. Keď Jána Kromku dobili a dokopali vojenskými kanadami, naložili ho do auta a odviezli do katastra obce Drienovská Nová Ves v okrese Prešov. Tam ho popravili šiestimi ranami do temena hlavy. Mŕtve telo potom poliali benzínom a zapálili.

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá