Exposlanec Smeru-SD tvrdí, že vie pre Slovensko zohnať 7 miliónov vakcín. Vraj už prebehla diskusia so zástupcami Moderny

  • Slovensku chýbajú vakcíny. Exposlanec Otto Brixi sa rozhodol tento problém vyriešiť
  • Do dvoch týždňov je údajne schopný zabezpečiť 6 miliónov vakcín Pfizer/BioNtech a milión vakcín od Moderny
  • Cez izraelsko-amarickú zdravotnú lobby vraj už diskutoval s vedením firmy Moderna
  • Členom vlády dnes adresoval list, Borisovi Kollárovi to išiel oznámiť osobne
Otto Brixi vakcína očkovanie
Otto Brixi/ Facebook a AP/ TASR/ Ted S. Warren
  • Slovensku chýbajú vakcíny. Exposlanec Otto Brixi sa rozhodol tento problém vyriešiť
  • Do dvoch týždňov je údajne schopný zabezpečiť 6 miliónov vakcín Pfizer/BioNtech a milión vakcín od Moderny
  • Cez izraelsko-amarickú zdravotnú lobby vraj už diskutoval s vedením firmy Moderna
  • Členom vlády dnes adresoval list, Borisovi Kollárovi to išiel oznámiť osobne

Bývalý poslanec NR SR za Smer-SD Otto Brixi predvčerom zaujal svojím príspevkom na sociálnych sieťach, v ktorom vyhlásil, že vie do dvoch týždňov priviesť na Slovensko 6 miliónov vakcín Pfizer/BioNtech a 1 milión vakcín od Moderny.

V statuse označil aj viacerých predstaviteľov vlády, vrátane premiéra Igora Matoviča, ministra zdravotníctva Mareka Krajčího, Richarda Sulíka, Martina Klusa či Veroniku Remišovú. „Kľudne si to môžete dohodnúť bezo mňa, akurát vám dám kontakty, cez ktoré to priamo vybavíte na slovenskej vládnej úrovni,“ odkázal menovaným politikom.

Krátko na to však tento príspevok zmazal a napísal nový status, prečo tak urobil: „Keďže môj dnešný status o možnosti zohnať vakcíny pre Slovensko vzbudil značnú pozornosť, dovolil som si ho vzhľadom na konkrétne ďalšie kroky vymazať, keďže nie je vo verejnom ani politickom zaujme už predmetnú tému ďalej riešiť v tomto momente cez sociálne siete…“

Keďže moj dnešný status o možnosti zohnať vakcíny pre Slovensko vzbudil značnú pozornosť ,dovolil som si ho vzhladom na…

Posted by Otto Brixi on Tuesday, February 23, 2021

Dnes ale bývalý poslanec Smeru-SD priviedol tému vakcín na sociálne siete znova. Od napísania prvého statusu sa zjavne činil, keďže, ako sám píše, už prebehli prostredníctvom „známej izraelsko-americkej lobby“ diskusie s vedením spoločnosti Moderna o dodaní vakcín pre Slovensko, ktoré je patrí aktuálne k najviac zasiahnutým krajinám.

Otto Brixi je známy svojou podnikateľskou aktivitou v Izraeli a zjavne sa tentokrát pokúša využiť svoje kontakty, ktoré tam za roky pôsobenia nadobudol.

V príspevku zverejnil list venovaný vláde SR, s ponukou na ďalšie rokovania ohľadne vakcín od Moderny. „Slovensko toto nestojí a nebude stáť mimo vakcín ani euro, aj napriek tomu, že by si na Slovensku za sprostredkovanie takejto príležitosti, zachraňujúcej ľudské životy, vypýtal kdekto milióny eur za poradenské služby,“ píše Otto v príspevku.

Dnes sme odoslali po diskusiach s vedením výrobcu vakcin Moderna v USA prostrednictvom známej Izraelsko-Americkej…

Posted by Otto Brixi on Thursday, February 25, 2021

Podarilo sa nám s ním aj priamo skontaktovať a získať ďalšie vyjadrenia ohľadom jeho odvážnych slov a plánov.

My sme si urobili domácu úlohu, viac urobiť nevieme, ešte som to dnes ja súkromne dal na vedomie Borisovi Kollárovi cez vedúceho kancelárie Národnej rady. Osobne považujem za chybu nevyužiť každú príležitosť, ktorá sa dnes naskytne, o to viac ak je zadarmo a nestojí nič,“ povedal pre Startitup Otto Brixi.

Čakáme aj na oficiálne vyjadrenie predstaviteľov vlády k danému listu, ktoré priebežne doplníme do článku. „Toto je agenda ministerstva zdravotníctva SR, takže predpokladám, že tejto ponuke budú venovať pozornosť,“ zareagoval ako prvý z označených štátny tajomník ministerstva zahraničných vecí z SaS Martin Klus.

Zdroj: Facebook/Otto Brixi

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech