Extrémna nezodpovednosť: Vodič trolejbusu šoféroval opitý s ľuďmi vo vozidle

  • Policajti chytili opitého vodiča trolejbusu aj s ľuďmi vo vozidle
  • Dychová skúška potvrdila prítomnosť alkoholu u vodiča
Trolejbus a nalievanie alkoholu
Ilustračný obrázok, FB/Polícia SR - Bratislavský kraj, Unsplash/@dylandejonge
  • Policajti chytili opitého vodiča trolejbusu aj s ľuďmi vo vozidle
  • Dychová skúška potvrdila prítomnosť alkoholu u vodiča

Policajti Krajského dopravného inšpektorátu v Bratislave počas dnešnej služby kontrolovali na Popradskej ulici v Bratislave 53-ročného vodiča trolejbusu, u ktorého vzniklo podozrenie z požitia alkoholu, uvádza na sociálnej sieti bratislavská krajská polícia.

Nezodpovedný vodič

Policajti v statuse informujú, že po predložení potrebných dokladov bol vodič podrobený dychovej skúške, ktorá potvrdila ich podozrenie a prístroj na meranie alkoholu v dychu nameral hodnotu 0,52 mg/l, čo predstavuje 1,08 promile. Opakovanou dychovou skúškou bolo nameraných 0,53 mg/l, čo je v prepočte 1,10 promile.

„Nezodpovedný vodič bol pre takéto konanie obmedzený na osobnej slobode, bol mu zadržaný vodičský preukaz a následne bol eskortovaný na príslušný policajný útvar k ďalším procesným úkonom,“ píše polícia.

Policajti pripomínajú, že jazdou pod vplyvom alkoholu vodiči zbytočne riskujú a ohrozujú ňou nielen seba, ale i ostatných účastníkov cestnej premávky. Dvojnásobne to platí pre vodičov z povolania. „V žiadnom prípade nejazdite pod vplyvom alkoholu,“ vyzýva v závere polícia.

Ďalšie prípady zo Slovenska

Prvá vážna nehoda s tragickými následkami sa odohrala 2.10. na Zochovej ulici v Bratislave, kde samotnou príčinou nehody bola jazda pod vplyvom alkoholu. Vodič je tak zodpovedný za úmrtie piatich mladých osôb.

Ďalšia vážna dopravná nehoda sa udiala v pondelok, 3.10., a to v okrese Čadca, kde bol opäť vodič pod vplyvom alkoholu. V krvi mu bolo namerané až 1,79 promile alkoholu. Vodič zrazil tri osoby. Matku a dve maloleté deti. Všetci traja utrpeli zranenia a boli prevezení do zdravotníckych zariadení.

Tragická nehoda na Zochovej zastávke v Bratislave

Dopravní policajti Krajského dopravného inšpektorátu v Bratislave iba v piatok 7. októbra krátko pred 17.30 hod boli vyslaní k dopravnej nehode medzi vozidlom zn. BMW, ktoré viedol 40-ročný vodič, a chodcom. Informovala o tom v tlačovej správe hovorkyňa bratislavskej krajskej polície Jana Šimunková. Vodič nafúkal 1,25 promile.

Zdroje: SITA, archív Startitup

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá