EY Podnikateľom roka je Jozef Klein, ktorý z firmy Asseco spravil softvérového giganta

  • Držiteľom titulu EY Podnikateľ roka 2016 Slovenskej republiky sa stal Jozef Klein a spoločnosť Asseco Central Europe, a.s. Prestížne ocenenie si na slávnostnom ceremoniáli v historickej budove Národnej rady Slovenskej republiky prevzal z rúk vedúceho partnera EY Mateja Bošňáka.
unnamed-3b
EY Podnikateľ roka
  • Držiteľom titulu EY Podnikateľ roka 2016 Slovenskej republiky sa stal Jozef Klein a spoločnosť Asseco Central Europe, a.s. Prestížne ocenenie si na slávnostnom ceremoniáli v historickej budove Národnej rady Slovenskej republiky prevzal z rúk vedúceho partnera EY Mateja Bošňáka.

Udelené boli aj ďalšie ocenenia – titul EY Technologický podnikateľ 2016 roka získal Ján Lunter, spoluzakladateľ spoločnosti Innovatrics, s.r.o., ktorý si zároveň odniesol aj cenu mesačníka Profit za najkrajší podnikateľský príbeh. Titul EY Začínajúci podnikateľ roka 2016 si odniesli Martin Adámek, Daniel Novák a Jozef Šimko, majitelia spoločnosti Inloop, s.r.o. Záštitu nad súťažou EY Podnikateľ roka 2016 prevzal prezident Slovenskej republiky.

Foto: EY Podnikateľ roka

„Som šťastný a veľmi si toto ocenenie vážim. Vďaka v tejto chvíli patrí najmä všetkým mojim kolegom a partnerom v celej skupine Asseco. Toto ocenenie nepatrí iba mne, ale je odmenou pre nás všetkých. Zároveň je to silná motivácia a povzbudenie pre ďalšie naše veľké medzinárodné projekty. Za úspechom Asseco totiž stoja najmä šikovní ľudia. Som nesmierne hrdý na to, čo sme spolu v Asseco vybudovali,“ povedal Jozef Klein, generálny riaditeľ a predseda predstavenstva Asseco Central Europe.

Cieľom súťaže EY Podnikateľ roka je oceniť úspešných slovenských podnikateľov a pozitívnymi príkladmi inšpirovať verejnosť. „Teší ma, že aj v aktuálnom ročníku súťaže predstavujeme podnikateľské osobnosti, ktoré prinášajú potrebné pozitívne zmeny a preberajú zodpovednosť nielen za seba, ale aj za svojich zamestnancov a ďalší rozvoj Slovenska,“ uviedol Matej Bošňák, vedúci partner spoločnosti EY v Slovenskej republike. „Víťazi budú našu krajinu reprezentovať na svetovom finále v Monte Carle od roku 2017. Verím, že podnikateľský príbeh Jozefa Kleina osloví medzinárodnú porotu tak, ako oslovil nás,“ dodal.

Foto: EY Podnikateľ roka

 

Z viac ako sto prijatých nominácií sa tento rok do súťaže kvalifikovalo tridsaťdva podnikateľských osobností. Desaťčlenná porota súťaže hodnotila uchádzačov podľa medzinárodných kritérií: podnikateľský duch, inovácie, čestnosť a poctivosť / osobný vplyv, finančné výsledky, strategická orientácia, celoštátny/globálny dosah. „Boli to príbehy o šikovnosti, nápadoch a sebavedomí, ale aj o serióznosti, poctivosti a tvrdej robote. Každý účastník súťaže je jedinečný a vynikajúci, preto by si výhru zaslúžili všetci,“ myslí si Patrick Hessel, predseda poroty a držiteľ vlaňajšieho titulu EY Podnikateľ roka 2015.

Kto je Jozef Klein

Jozef absolvoval štúdium teoretickej kybernetiky a matematickej informatiky a po skúsenosti v laboratóriu umelej inteligencie mu učarovalo programovanie. Dodnes ho fascinuje, ako sa dajú bežné postupy algoritmicky zhmotniť do programu na počítači a zjednodušiť tak prácu ľuďom. Do spoločnosti Asseco Central Europe vstúpil v roku 1996 a od roku 2002 je predsedom jej predstavenstva a CEO na úrovni Asseco Group. 

Foto: EY Podnikateľ roka

V spoločnosti sa podieľa na realizácii stratégie, ktorá mý zo spoločnosti urobiť nadnárodného poskytovateľa softvéru a IT služieb. Asseco Central Europe sídli v Bratislave a zamestnáva takmer 2 000 ľudí. Vyvíja vlastné produkty, realizuje nové typy služieb a svoje kompetencie rozširuje aj mimo IT oblasť. Asseco je jedinou slovenskou firmou, ktorá je kótovaná na zahraničnej burze vo Varšave. „Jozef Klein stojí na čele spoločnosti Asseco dlhé roky. Pod jeho vedením sa firma rozrástla a začala prosperovať. Dnes patrí medzi najväčšie softvérové domy v strednej a východnej Európy,“ dodal Patrick Hessel.

Foto: EY Podnikateľ roka

Finalistami súťaže EY Podnikateľ roka 2016 sa okrem víťaza stali:

  • Miroslav Paľo, COMMERC SERVICE, spol. s r.o.
  • Ján Lunter, Innovatrics, s.r.o.
  • Ján Kolesár, M ä s p o m a s r.o.
  • Anton Barcík, Považská cementáreň a.s.

Súťaž EY Podnikateľ roka, ktorej mediálnym partnerom bol prvýkrát aj Startitup, je najprestížnejšia svetová súťaž podnikateľov. Vzdáva hold výnimočným osobnostiam a už roky sa jej darí ukazovať verejnosti pozitívne príklady úspešného biznisu, ktoré môžu byť vzorom pre začínajúcich podnikateľov. Ako jediná svetovo uznávaná súťaž svojho druhu sa pravidelne vyhlasuje až v 60 krajinách sveta.

Foto: EY Podnikateľ roka

 

Zdroj: Ernst & Young

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech