Facebook ho vykopol, no vojna z neho urobila miliardára. Startup 29-ročného zbohatlíka dodáva zbrane na Ukrajinu

  • Palmer Luckey je inžinier, ktorý zmenil svet virtuálnej reality
  • Facebook jeho nápad odkúpil, no potom ho Zuckerberg „vykopol“
  • V súčasnosti sa z neho vďaka vojne stal miliardár
Palmer Luckey
Palmer Luckey, Twitter/Anduril/Screenshot, Anduril/Screenshot
  • Palmer Luckey je inžinier, ktorý zmenil svet virtuálnej reality
  • Facebook jeho nápad odkúpil, no potom ho Zuckerberg „vykopol“
  • V súčasnosti sa z neho vďaka vojne stal miliardár

Jedinečný nápad môže skutočne zmeniť život človeka. Avšak nová a unikátna idea v oblasti technológie, ho môže doslova, v tom najlepšom zmysle, prevrátiť na ruby a priniesť nekonečné množstvo výhod. Skvelým príkladom toho je aj mladý inžinier Palmer Luckey.

Mladý a nesmelý inžinier preniesol fikciu do reality, a to všetko so svojím displejom Oculus Rift s virtuálnou realitou. Jeho kreatívny nápad zmenil svet hier a otvoril mu dvere plné nekonečných možností. Luckey pripisoval zásluhy najmä svojmu domácemu vzdelávaniu.

Neskôr jeho nápad odkúpil Mark Zuckerberg, a to všetko za neuveriteľné 2 miliardy dolárov. Po troch rokoch sa však kvôli istým nezhodám rozhodol Facebook mladého a inteligentného inžiniera „vykopnúť“ a on sa preto vydal svojou vlastnou cestou. Ako informuje portál Insider, jeho cesta k úspechu nebola až taká typická.

Inteligentné dieťa

Palmer Luckey sa narodil dňa 19. septembra 1992 v Long Beach v Kalifornii. Jeho otec bol predajcom áut a matka s ním ostala doma, aby mohol absolvovať domácu školu. Luckey sa už vo veľmi mladom veku začal zaujímať o oblasť elektroniky a inžinierstva.

Ako uvádzal portál YourTechStory, všetko sa učil sám prostredníctvom obyčajných online kurzov. Luckey vyrastal pri sledovaní filmov a hraní videohier, pričom to bol aj dôvod, prečo sa začal zaujímať o virtuálnu realitu.

Oculus 2 (virtuálna realita)
zdroj: Unsplash/@gieling

Luckey sa rád počas svojho detstva pohrával s elektronikou. Skúšal svoje vlastné projekty, ako napríklad špirálové pištole, herné zariadenia či cievky. Chvíľu skúšal aj výrobu laserov, ale pri pokusoch s nimi si vypálil do jednej sietnice malý slepý bod.

Startitup PREMIUM logo
Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

(Zrušiť môžeš kedykoľvek)

Zdroje: Insider, YourTechStory, Forbes, The New York Times, CNBC, Anduril

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá