Facebook sa musí zmeniť, tvrdí Jack Ma a Zuckerbergovi poslal niekoľko jasných odkazov

  • Najbohatší muž Číny reagoval na kritiku spojenú so zakladateľom Facebooku.
  • Podľa jeho slov je vznik podobných rizík len reakciou na rapídny vzrast popularity sociálnej siete.
  • Zuckerberg bude musieť celú situáciu vysvetľovať pred americkým kongresom.
imgonline-com-ua-twotoone-nadobiqaqn
YouTube
  • Najbohatší muž Číny reagoval na kritiku spojenú so zakladateľom Facebooku.
  • Podľa jeho slov je vznik podobných rizík len reakciou na rapídny vzrast popularity sociálnej siete.
  • Zuckerberg bude musieť celú situáciu vysvetľovať pred americkým kongresom.

Posledné týždne sa pozornosť viacerých svetových médii upriamila na Marka Zuckerberga a Facebook. Ten čelí viacerým obvineniam z úniku osobných údajov užívateľov najpopulárnejšej sociálnej sieti súčasnosti. Do sveta tak podľa niektorých zdrojov unikli údaje o viac ako 50 miliónoch používateľov (viac o úniku citlivých dát užívateľov si prečítaš TU).

O celej situácii, ktorá sa okrem iného aj negatívne podpísala na prepade akcií spoločnosti, sa vyjadril aj spoluzakladateľ známej čínskej spoločnosti Alibaba, Jack Ma. Miliardár a člen predstavenstva spoločnosti odkázal Zuckerbergovi počas svojho panelu na konferencii Boao Forum, ktorá sa organizuje v Pekingu, aby čím skôr vyriešil radu problémov, ktoré sa v posledných dňoch objavujú po celom internete.

„Je načase, aby šéf Facebooku začal brať vzniknuté hrozby naozaj vážne. Myslím si však, že problémy budú čoskoro vyriešené.“ vyjadril sa Ma.

Zuckerberg sa 11. apríla postaví pred Kongres Spojených štátov, ktorému bude vysvetľovať vzniknutú situáciu. Na internete sa nachádza kópia jeho predpripravenej svedeckej výpovede, v ktorej Zuckerberg medzi hlavnými dôvodmi vzniku úniku dát spomína „nedostatočné zabezpečenie osobných údajov užívateľov, rozmach falošných správ tzv. fake news a rastúca nenávisť na sociálnej sieti.“ 

Jack Ma si okrem iného myslí, že za komplikáciami, ktoré sú posledné dni spájané s Facebookom mohli vzniknúť z rýchleho rastu sociálnej sieti a následným podcenením bezpečnostných krokov.

„Keď pred 15. rokmi vznikol Facebook, nikto si vtedy nedokázal ani len predstaviť, ako rýchlo sa táto sociálna sieť rozšíri do celého sveta a aké riziká môžu v budúcnosti vzniknúť“ dodal Ma.

Na konci rozhovoru sa najbohatší muž Číny vyjadril aj o hroziacej obchodnej vojne medzi Čínou a USA. Myslí si, že ak by sa obchodné vzťahy medzi dvoma krajinami zhoršili, mohlo by to mať negatívny vplyv na tisícky pracovných miest.

zdroj: bloomberg.com / docs.house.gov

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK