Famózna správa: Slováci môžu oprášiť lyže. Najobľúbenejšie lyžiarske strediská opäť otvárajú svoje brány

  • Od 1. januára sa museli zatvoriť všetky lyžiarske strediská a dlhšie sa zdalo, že je po sezóne
  • Uvoľňovanie opatrení však ešte dáva šancu na jarnú lyžovačku vo Vysokých a Nízkych Tatrách
  • Okrem lyžiarskych stredísk sa postupne otvárajú aj hotely či známe akvaparky
Strbske Pleso
Tatry mountain resorts
  • Od 1. januára sa museli zatvoriť všetky lyžiarske strediská a dlhšie sa zdalo, že je po sezóne
  • Uvoľňovanie opatrení však ešte dáva šancu na jarnú lyžovačku vo Vysokých a Nízkych Tatrách
  • Okrem lyžiarskych stredísk sa postupne otvárajú aj hotely či známe akvaparky

Zdalo sa, že lyže a snowboardy už môžeme uložiť na pokojný, mimosezónny spánok. Napriek snahe majiteľov lyžiarskych stredísk, ktorí prijali viaceré opatrenia, dokonca sa rozhodli testovať priamo na svahoch, sa od 1. januára po vládou nariadených opatreniach zavreli všetky lyžiarske strediská na celom Slovensku.

Nedávne ohlásenie uvoľňovania opatrení však dalo niektorým ešte nádej spustiť aspoň na niekoľko dní „jarnú lyžovačku“. Predsa len, do Vysokých a Nízkych Tatier zvykne jar chodiť o čosi neskôr a podmienky sú tam stále vhodné na lyžovanie.

„Lyžiarske strediská Jasná a Štrbské Pleso otvoríme od 22. do 25. apríla 2021. Na lyžovanie bude podľa COVID automatu potrebný negatívny test na COVID-19, nie starší ako 72 hodín, prekrytie dýchacích ciest a dodržiavanie všetkých základných preventívnych pravidiel. Lyžiarske strediská budú podľa záujmu a vhodných podmienok otvorené aj počas ďalšieho víkendu. V prípade ideálneho vývoja okolností dokonca nie je vylúčené ani sprevádzkovanie najvyššie položenej zjazdovky na Slovensku v Lomnickom sedle,“ prezradil dnes novinárom manažér obchodu a marketingu Tatry mountain resorts Slovensko Matej Hulej.

Využiješ ešte otvorenie lyžiarskych stredísk na jarnú lyžovačku?

zdroj: Archív: jasna.sk

„V Jasnej budú od 22.4. v prevádzke iba sedačkové lanovky na severe: sedačka Biela Púť, Koliesko – Luková, Rovná Hoľa – Konský Grúň. Otvorené budú zjazdovky Luková – Priehyba, Konský grúň – Luková, Priehyba – Jasná, Rovná hoľa – Priehyba, Majstrovská, Biela púť a Turistická. Vo Vysokých Tatrách na Štrbskom Plese bude dispozícii sedačková lanovka Solisko Express, otvorené budú zjazdovky Solisko, Interski, Esíčko a Turistická,“ informovala dnes v tlačovej správe spoločnosť Tatry mountain resorts (TMR) – najväčší prevádzkovateľ lyžiarskych vlekov, ale aj hotelov či akvaparkov na Slovensku.

zdroj: Tatry mountain resorts

Spoločnosť taktiež pozýva do svojich hotelov, ktoré opäť môžu ubytovať turistov. Lyžiarov sa do nich snaží prilákať na zľavy skipasov, ktoré dostanú, ak si vyberú jeden z jej hotelov.

„Ubytovanie bude možné podľa nastavených pravidiel – teda pri nástupe na pobyt bude podmienkou negatívny test na COVID-19 nie starší ako 72 hodín, na jednej izbe max. 2 dospelé osoby z jednej domácnosti, stravovanie formou room-service alebo take away, hotelové bazény v zmysle schválených podmienok,“ pripomína spoločnosť.

Okrem lyžiarskych vlekov a hotelov otvára TMR postupne aj svoje brány do známych akvaparkov: „Od 22.4.2021 budú otvorené aj ubytovacie kapacity v akvaparku Tatralandia a Vodnom parku Bešeňová – hotel Galéria Thermal Bešeňová a Holiday Village Tatralandia. K dispozícii budú za dodržiavania aktuálnych preventívnych nariadení aj vybrané bazény s okamžitou kapacitou 6 osôb. V prípade voľných kapacít budú môcť akvaparky využiť aj individuálni návštevníci, ktorí sa preukážu negatívnym testom na COVID-19.“

Zdroj: Tatry mountain resorts

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech