Fantastická Vlhová si pripísala ďalšie pódiové umiestnenie, skončila tretia!

  • Nezastaviteľná Petra Vlhová si pripísala ďalšie pódiové umiestnenie vo francúzskom Courcheveli, kde skončila napokon tretia
  • Vlhová nestačila na Švédku Saru Hectorovú a Talianku Martu Bassinovú
16februar2020_Kranjska_Gora_Slalom_Vlhova_20683158_2
TASR/Martin Baumann
  • Nezastaviteľná Petra Vlhová si pripísala ďalšie pódiové umiestnenie vo francúzskom Courcheveli, kde skončila napokon tretia
  • Vlhová nestačila na Švédku Saru Hectorovú a Talianku Martu Bassinovú

Nezastaviteľná Petra Vlhová si pripísala ďalšie pódiové umiestnenie vo francúzskom Courcheveli, kde skončila napokon tretia. Vlhová nestačila na Švédku Saru Hectorovú a Talianku Martu Bassinovú. 

Vlhová získala obrovský náskok už v prvok kole, kde zvíťazila o 49 stotín sekundy pred Taliankou Martou Bassinovou a Američankou Mikaelou Shiffrinovou na treťom mieste o 0,65 s. V druhom kole napokon po sérii viacerých chýb skončila tretia. 

Aj po sobote však platí, že Petra Vlhová v aktuálnom ročníku SP ešte nebola mimo pódia. Pozitívom tiež je skutočnosť, že v Courcheveli sa Vlhová premiérovo v kariére prebojovala v SP na pódium.

Aktuálne: Fantastická Petra Vlhová vyhrala historický piaty triumf!

Víťazstvo si v sobotu vyjazdila Talianka Marta Bassinová, ktorá v tomto ročníku ovládla aj úvodný obrovský slalom ešte v polovici októbra v rakúskom Söldene. Druhá skončila s odstupom 46 stotín sekundy Švédka Sara Hectorová, tretia Vlhová zaostala za víťazkou o 59 stotín sekundy. S obrovským odstupom 1,11 sekundy za Vlhovou skončila na štvrtej priečke Američanka Mikaela Shiffrinová.

V hodnotení disciplíny si Bassinová upevnila post líderky pred krajankou Federicou Brignoneovou, tá v sobotu finišovala piata. Tretia v poradí obrovského slalomu je Vlhová, ktorá na Bassinovú stráca 80 bodov a na Brignoneovú 5 bodov.

Líderka celkového hodnotenia Svetového pohára

Slovenka Petra Vlhová je však neohrozenou líderkou celkového hodnotenia Svetového pohára. Na jej konte je 420 bodov a má náskok 162 bodov pred druhou Bassinovou, na tretiu priečku klesla v sobotu ôsma Švajčiarka Michelle Gisinová (207).

V Courcheveli je obrovský slalom na programe aj v nedeľu, prvé kolo sa začne o 9.30 h a druhé o tri hodiny neskôr.

Tri zo piatich tohtosezónnych pretekov žien vo Svetovom pohári v zjazdovom lyžovaní sa skončili triumfom Petry Vlhovej. Práve v tejto disciplíne je 25-ročná Liptáčka úradujúca majsterka sveta. 

Ambiciózna Slovenka nevyhrala akurát v úvodnom obrovskom slalome sezóny v rakúskom Söldene, kde obsadila tretie miesto. 

Zdroj: SITA

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech