Fanúšikovia Game of Thrones chcú, aby poslednú sériu natočili nanovo

  • Pod petíciu o znovunatočení seriálu Game of Thrones sa podpísalo už skoro 800-tisíc ľudí
  • Tvrdia, že posledná séria nedáva zmysel
TASR (HBO via AP)
TASR (HBO via AP)
  • Pod petíciu o znovunatočení seriálu Game of Thrones sa podpísalo už skoro 800-tisíc ľudí
  • Tvrdia, že posledná séria nedáva zmysel

Dlho očakávaná finálna séria Game of Thrones sa stretla s veľkou nechuťou zo strany fanúšikov. Ako informuje portál Independent.co.uk, väčšina z nich sa zhodla na tom, že scenár je v porovnaní s ostatnými sériami chabý a v epizódach sa toho deje až príliš mnoho za príliš krátky čas. Preto sa tvorcovia často uchyľujú k prvoplánovým riešeniam problémov, ktoré by si zaslúžili hlbšie vysvetlenie.

Napríklad sa po epickej bitke trvajúcej 1 hodinu a 22 minút Night Kinga zbavia tak, že ho Arya prebodne valyrijskou oceľou a v pár sekundách sa skončí spor, ktorý sa rozvíjal od prvej epizódy. Bielych chodcov sa Game of Thrones zbavil bez akéhokoľvek vysvetlenia.

Divákom sa tiež nepáči to, ako vyriešili tvorcovia 5. epizódu, v ktorej sa z Daenerys Targaryen stala šialená kráľovná vypaľujúca celé mesto na svojom poslednom živom drakovi. Podľa väčšiny totiž išlo o príliš urýchlený záver, ktorý nedával veľký zmysel. Tento diel dostal celkovo najhoršie hodnotenie zo všetkých epizód seriálu. Kritici na platforme Rotten Tomatoes mu dali iba 47 %. K zlému scenáru sa už dokonca vyjadril aj autor kníh G.R.R. Martin a priznal sa, že sa so scenáristami na mnohých veciach nezhodol.

Fanúšikovia sú prácou scenáristov natoľko pobúrení, že sa rozhodli spísať petíciu, v ktorej žiadajú o to, aby poslednú sériou natočili znovu. „Tento seriál si zaslúži koniec, ktorý dáva zmysel,“ stojí v oficiálnom vyhlásení na stránke petície, „David Benioff and D.B. Weiss potvrdili, že sú žalostne nekompetentní scenáristi, keď nemajú žiadne podklady, o ktoré sa môžu opierať,“ kritizujú tvorcovský tím.

Pod petíciou sa podpísalo už takmer 800-tisíc ľudí a každú sekundu pribúdajú ďalší. Jeden z najsledovanejších seriálov sa teda stáva aj jedným z najkritizovanejších. Vrcholu celej série sa dočkáme už čoskoro a to v nedeľu 19. mája. Daenerys Targaryen sa bude musieť postaviť pred preživších mesta, ktoré obrátila na popol.

Zdroj: change.org, Independent, Rotten Tomatoes

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá