Fanúšikovia sú nadšení, prvý koncert Travisa Scotta vo Fortnite bol veľkolepý

  • Hra Fortnite začína byť so svojimi life eventami čoraz viac ambicióznejšia
  • Posledným dôkazom tohto tvrdenia je koncert rapera Travisa Scotta, ktorý fanúšikovia označili za neskutočný a veľkolepý
Koncert Travisa Scotta vo Fortnite bol veľkolepý
epicgames.com
  • Hra Fortnite začína byť so svojimi life eventami čoraz viac ambicióznejšia
  • Posledným dôkazom tohto tvrdenia je koncert rapera Travisa Scotta, ktorý fanúšikovia označili za neskutočný a veľkolepý

Ak patríš medzi hráčov počítačových hier, tak Fortnite je hra, ktorú dnes buď miluješ, alebo nenávidíš. Jedno sa však vývojárom z Epic Games uprieť nedá, a to fakt, že čo sa týka ich live eventov, v hre začínajú byť čoraz viac ambicióznejší.

Začalo to odpálením rakety do vesmíru v štvrtej sezóne. Pokračovalo to bitkou robota proti príšerám, neskôr prišla čierna diera, ktorá vyhladila celý ostrov a zakončil to live koncert Marshmella, ktorý presne ukázal, ako by mohla takáto show do budúcna vyzerať. To, čo však prišlo tento týždeň, a teda koncert Travisa Scotta vo Fortnite, predčilo všetky spomínané life eventy. Informoval o tom portál The Verge

Epic Games túto akciu pripravovalo dlhšie

Celý Stage bol postavený v mieste Sweaty Sands Beach. Jeho stavbu mohli hráči vidieť počas niekoľkých uplynulých dní, kedy sa stávala čoraz viac komplexnejšou. Na hladine vody nakoniec vyrástol čierny Stage, okolo ktorého mohli hráči nájsť niekoľko zlatých nafukovacích hláv Travisa Scotta, ktoré sú pre neho typické.

Súčasťou pódia bola aj veľká kruhová obrazovka, ku ktorej sa približoval veľký objekt, ktorý pripomínal planétu. Keď sa dostal dostatočne blízko, celý objekt vybuchol a show mohla začať. Pódiom sa následne stal celý Fortnite island.

Travis Scott odprezentoval niekoľko svojich najznámejších songov vrátane Sicko Mode, ktorým celá show začala. Raper však predstavil aj celkom nový song. Treba skonštatovať, že koncert sa skutočne vydaril a či patríš medzi fanúšikov Travisa Scotta alebo nie, toto by si mal rozhodne vidieť. 

Nešlo o jednorazovú akciu

Ďalšou zmenou oproti predchádzajúcim live eventom je fakt, že koncert Travisa Scotta nebol jednorazovou udalosťou. Epic Games sa rozhodlo urobiť turné, a tak tento koncert bol len prvým z piatich, ktoré sa plánujú. 

Toto turné má zároveň potenciál stať sa najväčšou akciou v hre Fortnite. Prvenstvo doposiaľ drží koncert Marshmello, ktorý si pozrelo viac ako desať miliónov ľudí. Tým, že eventov s Travisom Scottom bude viac, predpokladá sa, že toto číslo bude oveľa vyššie. 

Je toto budúcnosť kultúrnych akcií? 

Epic Games ukázalo, že tento štýl akcií skutočne vie robiť. Taktiež však ale mohlo ukázať smer, akým sa možno budú kultúrne akcie uberať v budúcnosti. Gaming a s tým spojená virtuálna realita sa totiž neustále rozširujú a prenikajú do čoraz viac oblastí nášho života. 

Zdroje: theverge.com, polygon.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK